Yüz vitamini nedir, ne işe yarar, fiyatları

Ciltteki kolajen üretimini destekleyen ve cilde ışıltı kazandıran yüz vitamini enjeksiyonu, günümüzde en sık tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir.

Yüzün canlı ve parlak görünmesini sağlayan, kuru bir cilt görünümünü ortadan kaldıran yüz vitamini enjeksiyonu, doktorlar tarafından uygulanan ve kısa sürede sonuç veren bir tedavi yöntemidir. Yüz vitamini enjeksiyonu yaptıranlar, yaşlanma belirtilerinden olan kırışıklık ve ince çizgi görünümünü azaltabilmekte ve cildinin sarkmasını önleyebilmektedir. Yüz vitamini ile gözle görülür sonuçlar elde edilebilir ve tekrarlayan seanslar ile işlemin etkisi uzatılabilir ve cilt yapısında  yenilenme sağlanabilmektedir.

Yüz vitamini enjeksiyonu ne işe yarar

Yüz vitamini enjeksiyonu ile, cildin ihtiyacı olan vitaminler cilt içerisine enjekte edilmekte ve yüze kaybettiği nem ve ışıltı geri kazandırılabilmektedir. Yüz vitamini enjeksiyonu ile cilt sarkmalarının, kırışıklıkların ve ince çizgi görünümlerinin önüne geçilebilir. Cilt altındaki kolajen üretimini tetikleyen bu yöntem aynı zamanda cildin onarılmasında rol oynayan fibroblast hücrelerinin üretimine destek olur. Akneden kaynaklı lekelerin azaltılması da yüz vitamini enjeksiyonu ile mümkün olmaktadır. 

Yüz vitamini enjeksiyonu nasıl uygulanır

Yüz vitamini enjeksiyonu, mikroenjeksiyon yöntemiyle uygulanacağı için işleme başlanmadan önce cilt üzerine anestezik krem sürülür. Anestezik krem, kişilerin küçük çaplı da olsa acı ve ağrı hissetmemesi amacıyla uygulanır. Anestezik kremin etkisini göstermesinin ardından çeşitli vitamin türleri, cilt altına küçük iğneler yardımıyla enjekte edilir. Yüz vitamini enjeksiyonu ortalama 15 ile 20 dakika arasında sürer.

Yüz vitamini nedir, ne işe yarar, fiyatları

Yüz vitamini enjeksiyonu ne kadar süre etki eder

Kişiler, yüz vitamini enjeksiyonu ile hem cilt bariyerini güçlendirir hem de cilde sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırır. Yüz vitamini enjeksiyonu yaptırdıktan sonra kişiler 1 hafta içerisinde net bir sonuç alabilmekte ve yaklaşık bu etkiyi 3-4 ay arasında cildinde gözlemleyebilmektedir.

Yüz vitamini enjeksiyonu yapılırken anestezi uygulanır mı

Yüz için gerekli olan vitaminler enjeksiyon yöntemi ile cilt içine uygulanmaktadır. Enjeksiyon işlemi yapılacak bölgeye anestezik krem sürülerek kişilerin enjeksiyondan kaynaklı ağrı ve acı hissetmesinin önüne geçilmektedir. 

Yüz vitamini enjeksiyonu sonrasında cilt gençleşir mi

Yüz vitamini, cildin kolajen üretimini destekleyen ve cildi daha elastik hale getirir. Yüz vitamini enjeksiyonu ile kişiler, daha genç ve canlı bir cilt yapısı elde etmektedir. 

Yüz vitamini nedir, ne işe yarar, fiyatları

Yüz vitamini enjeksiyonu kırışıklıkları önler mi

Kırışıkların ve ince çizgi görünümlerinin oluşması ciltteki E vitamini eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Yüz vitamininin cilt içerisine enjekte edilmesiyle kişiler, kırışıklıklarından kurtulabilmekte ve dinç bir görünüm elde edebilmektedir. 

Yüz vitamini enjeksiyonu sonrası nelere dikkat edilmelidir

Yüz vitamini enjeksiyonu yaptıracak kişiler, uygulama öncesinde ve sonrasında kan sulandırıcı ilaç almamalıdır ( Mutlak kullanılması gereken ilaçlar doktor onayı olmadan kesilmemelidir) . Enjeksiyon yapılan bölgeye bir gün boyunca makyaj malzemeleri, kozmetik ürünler uygulanmamalıdır.

Yüz vitamini enjeksiyonu kaç seans uygulanmalıdır

Yüz vitamini enjeksiyonu uygulamasının kaç seans yapılacağı, uygulama yapılacak nedene göre değişiklik göstermektedir. Yüz vitamini enjeksiyonu, genellikle 3 ile 4 seans arasında uygulanmaktadır. 

Yüz vitamini nedir, ne işe yarar, fiyatları

Yüz vitamini enjeksiyonu fiyatları

Yüz vitamini enjeksiyonu fiyatları pek çok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kişilerin beklentileri, talepleri ve sahip oldukları cilt yapısı, cilde enjekte edilecek vitamin sayısı ve türü, yüz vitamini enjeksiyonu fiyatlarını değiştirmektedir. Yüz vitamini enjeksiyonu yaptırmak ve fiyat bilgisi almak istiyorsanız doktorunuzla iletişime geçebilir, yüz vitamini enjeksiyonu hakkında merak ettiğiniz soruları doktorunuzla paylaşabilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button