Nöral terapi nasıl yapılır, fiyatları

Nöral terapi, insan vücudunda yer alan özel bölgelere lokal olarak uygulanan, çeşitli rahatsızlıkların ve ağrıların insan vücuduna etkisini azaltan tedavi yöntemidir. Nöral terapi ile otonom sinir sistemi uyarılarak vücudun iyileşme mekanizması harekete geçirilir. 

Otonom sinir sistemi, vücudumuzun her alanını etkileyen bir sinir ağıdır. Vücut ısısının korunması, organların düzenli ve sağlıklı bir şekilde işlevini yerine getirebilmesi otonom sinir sisteminin doğru bir şekilde çalışması ile mümkün olmaktadır. Nöral terapi yöntemi, otonom sinir sisteminde yaşanan bozuklukların neden olduğu hastalıkları tedavi etmek amacıyla uygulanan bir tedavidir. Vücuttaki ağrıyı kısa süre içerisinde ortadan kaldıran ve kişilere konforlu bir yaşam sunan nöral terapi, sağlık kuruluşlarında ve alanında uzman hekimler tarafından uygulanıyor. 

Nöral terapi nasıl yapılır

Nöral terapi yönteminde, serum fizyolojik içerisine anestezik ilaçlar ilave edilerek homojen bir karışım elde edilir. Elde edilen karışım enjeksiyon yöntemiyle kas içerisine, eklem içerisine ve cilt altına uygulanır. Ağrı hissedilen bölgeler, tetik noktaları, sinir uçları ve akupunktur noktaları nöral terapi tedavisi uygulanabilen bölgeler olarak sıralanabilir. Nöral terapi tedavisi, kişilerin sağlığı ön planda tutulduğu için tek kullanımlık iğnelerle gerçekleştirilmektedir. 

Nöral terapi hangi durumlarda uygulanır

Migren ve buna benzer baş bölgesinde şiddetli ağrı yaşanılan durumlarda, omuz ağrılarında, bel ve boyun fıtıklarında, diz kireçlenmelerinde ve diz çevresinde spordan kaynaklı olarak yaşanabilecek travma durumlarında, trigeminal nevralji rahatsızlığında, astım ve alerji durumlarında, yüz felcinde, adet düzensizlikleri ve buna benzer hormonal hastalıklarda, bağırsak hastalıklarında ve zona gibi cilt rahatsızlıklarında nöral terapi yöntemine başvurulabilmektedir.

Nöral terapi kimlere uygulanır

Nöral terapi, birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve kısa süre içerisinde etkili sonuçlar veren tedavi yöntemidir. 

Nöral terapi kimlere uygulanmaz

  • Lokal anesteziklere karşı alerjisi olanlara
  • Gebelere
  • Kanser tedavisi gören hastalara
  • Myastenia gravis gibi kas hastalığı olanlara
  • Pıhtılaşma bozukluğu olanlara
  • Malign hastalığı olanlara
  • Kalp yetmezliği olan hastalar 

Nöral terapi kaç seansta etkili olur

Her bireyin fiziksel özelliği, geçirmiş olduğu hastalık ve yaşadığı ağrının şiddeti birbirinden farklıdır. Nöral terapinin kısa süre içerisinde etki ettiği bilinse de tedavinin tam anlamıyla kaç seans süreceği net olarak tahmin edilememektedir. Genellikle 6 ile 12 seans arasında sonuç alındığı ve tedavinin doktor inisiyatifine bağlı olarak sonlandırıldığı görülmektedir. 

Nöral terapi nasıl yapılır, fiyatları

Nöral terapi yan etkileri

Kişiler, yaşamları boyunca vücudundaki ağrıların şiddetini azaltmak ve karşılaştığı rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için çeşitli ilaç tedavileri uygulamaktadır. Nöral terapi, bir ilaç tedavisi değildir. Vücuttaki sinir sisteminin çalışmasını tetikleyen ve olumlu yönde etkileyen nöral terapinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. 

Nöral terapi kortizon içerir mi

Nöral terapi, lokal anesteziklerin enjekte edilerek ve o bölgedeki acı ve ağrıların şiddetini azaltmaya yarayan bir tedavi yöntemidir. İçerisinde kortizon bulunmaz.

Nöral terapi ne kadar sürer

Nöral terapi işleminin ne kadar süreceği yapılan bölgeye göre değişmektedir. Genellikle 1 ile 5 dakika arasında süren bu işlem ile kişilerin kas spazmlarından ve buna benzer şiddetli ağrı durumlarının etkilerinden minimum düzeyde etkilenmesi hedeflenir. 

Nöral terapi hangi bölgelere uygulanır

Nöral terapi, diş etlerine, kişilerin daha önce ameliyat geçirmesi durumunda ameliyat bölgelerine, vücuttaki yara izlerine ve cilt altına uygulanabilmektedir. Nöral terapi tedavisi ile uygulama yapılan bölgelerdeki ağrıların önüne geçilmeye çalışılır. 

Nöral terapi baş ağrısı yapar mı

Nöral terapinin enjeksiyon yöntemiyle yapılması, uygulama sırasında küçük çaplı ağrı ve acıların yaşanmasına sebep olabilir. Migren ağrılarına en iyi gelen yöntemlerden biri olan nöral terapi, uygulandığı günden itibaren baş ağrılarını ortadan kaldırır.

Nöral terapi fiyatları

Karşılaştığı hastalıkları ve bu hastalıklardan kaynaklı olarak yaşadığı ağrıları ortadan kaldırmak isteyen kişiler, nöral terapi fiyatlarını merak etmektedir. Uygulanacak seans sayısı, ortadan kaldırılması hedeflenen rahatsızlığın türü ve buna benzer çeşitli faktörler nöral terapi fiyatlarında değişikliğe sebep olmaktadır. Sizler de nöral terapi fiyatlarını öğrenmek ve en doğru fiyat bilgisine ulaşmak için doktorunuzu arayabilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button