Yağ enjeksiyonu nedir, nasıl yapılır, fiyatları

Genellikle karın bölgesinden alınan yağların vücudun başka bir yerine enjekte edilmesi ve enjekte edilen bölgede bu yağların dolgu görevi görmesi işlemine yağ enjeksiyonu denmektedir. 

Yüz, yaşlanma etkilerinin en çok gözlemlendiği bölgedir. Yüz, boyun, dekolte ve el üstündeki kırışıklıkları ve ince çizgi görünümünü ortadan kaldırmak isteyen kişiler yağ enjeksiyonu yaptırmaktadır. Alanında uzman doktorlar tarafından yapılması gereken yağ enjeksiyonu işlemi, kişilerin pürüzsüz ve dolgun bir yüze sahip olmalarını sağlamaktadır. Yağ enjeksiyonu, günümüzde en çok yapılan cilt gençleştirme işlemlerinden biridir. 

Yağ enjeksiyonu faydaları

Yağ enjeksiyonunun ciltte pek çok etkisi bulunmaktadır. Yağ enjeksiyonunun etkileri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Yağ enjeksiyonu, yanaklara uygulandığında yanakların dolgun ve pürüzsüz bir görünüme ulaşmasını sağlar.
  • Göz çevresine uygulanan mikro yağ enjeksiyonu, kırışıklık görünümünü ortadan kaldırmaktadır.
  • Yaşlılığa bağlı gelişen cilt sarkmaları, elmacık kemiklerine uygulanan yağ enjeksiyonu ile önlenebilmektedir.
  • Yağ enjeksiyonu yapılan bölgede kolajen üretimi artar, kolajen üretiminin artmasıyla birlikte cilt yenilenmeye başlar.
  • Kısa sürede tamamlanan yağ enjeksiyonu işlemi en az 6 ay kalıcılığını sürdürmektedir. 
  • Yağ enjeksiyonu işleminden hemen sonra cilt üzerinde hafif kızarıklıklar ve morluklar gözlemlenebilmektedir. Kısa süre içerisinde bu görünüm ortadan kalkmakta ve dolgun bir cilt görünümü ortaya çıkmaktadır. 

Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır

Yağ enjeksiyonu uygulamasından önce genellikle lokal anestezi yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonu sırasında yağların canlı kalması için oksijenle minimum düzeyde temas etmelidir. Vücuttan yağ alındıktan sonra yağ hücreleri, yıkama ve santrifüj işlemlerinden geçirilir ve yüze transfer edilmeye hazır hale getirilir. Transfer edilen yağın uzun süre etkili olabilmesi için transfer sürecinde oksijene temas etmemelidir. Vücudun belirli bölgelerinden alınan yağ hücreleri, yüze enjekte edilir ve yüz üzerinde iz bırakmadan etkisini göstermeye başlar. 

Yağ enjeksiyonu kimlere yapılır

Yüzündeki çökme ve sarkmaları azaltmak, yüzü dolgunlaştırmak, ciltteki kırışıklık görünümünden ve sarkmalardan kurtulmak isteyen, yüzünü daha canlı hale getirmek isteyen kişiler yağ enjeksiyonu yaptırabilirler. Yağ enjeksiyonu kişilerin hayal ettiği görünüme kısa süre içerisinde ulaşabilmesine yardımcı olabilir.

Yağ enjeksiyonu ne kadar kalıcı?

Yağ enjeksiyonunun kalıcılığı, uygulama yapılan bölgeye ve enjekte edilen yağ miktarına göre değişiklik göstermektedir. Yağ enjeksiyonunun bir miktarı uygulama yapıldıktan bir ay sonra erirken geri kalan miktarı ömür boyu kalıcılık gösterir.Yağ enjeksiyonunun etkileri yaklaşık bir ay sonra gözlemlenebilmektedir. 

Göz altına yağ enjeksiyonu yapılır mı?

Belirli bir yaşın üzerinde olan kişiler, göz kenarlarında kırışıklıklar ve göz altlarında sarkmalar gözlemleyebilmektedir. Göz altına yağ enjeksiyonu uygulanarak bu görünüm ortadan kaldırılabilmektedir.

Yağ enjeksiyonu nedir, nasıl yapılır, fiyatları

Yağ enjeksiyonu ağrılı mıdır?

Yağ enjeksiyonu yapılacak bölgeye lokal anestezik krem uygulanır ve krem etki gösterdikten sonra uygulamaya başlanır. Yağ enjeksiyonu sırasında lokal anesteziden yararlanıldığı için herhangi bir ağrı ve acı gözlemlenmez. 

Yağ enjeksiyonu kaç seans uygulanır?

Yağ enjeksiyonu uzun süre kalıcı bir uygulamadır. Genellikle 2 seans uygulanan yağ enjeksiyonu, uzun yıllar etkisini göstermektedir. İlk seansı yaptırdıktan sonra kişiler, ikinci seans için en az 6 ay beklemelidir. 

Yağ enjeksiyonu kaç günde iyileşir?

Yağ enjeksiyonu sırasında cilt üzerinde morluklar ve kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu belirtiler, yaklaşık 1 hafta içerisinde tamamen ortadan kalkmakta ve kişiler genç ve dolgun bir cilt görünümünü elde etmektedir. 

Yağ enjeksiyonu fiyatları

Yağ enjeksiyonu fiyatlarını merak edenler internette araştırma yapmaya devam ediyor. Yapılacak işin kapsamı ve kişilerin talepleri doğrultusunda yağ enjeksiyonu fiyatları belirlenebiliyor. En doğru bilgi için doktorunuzla görüşebilir, yağ enjeksiyonu fiyatlarını öğrenmek için doktorunuzu arayabilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button