Fibroblast kök hücre tedavisi nedir, nasıl yapılır, fiyatları

Cildin yaşlanması ile birlikte deride kollajen ve elastinin azalır. Bunun sonucunda ciltte kırışıklıklar oluşur. Yıpranan cilt dokusu fibroblast (kök hücre) tedavisi ile yenilenerek cilde daha genç bir görünüm kazandırılır.

Fibroblast (Kök hücre) tedavisi nedir?

Kişinin kendi hücrelerinden yapılan bir uygulamadır. Fibroblast yöntemi ile kişiden alınan cilt doku parçasındaki (mercimek büyüklüğünde)  fibroblast hücreleri çoğaltılır, milyonlarca yeni fibroblast hücresi kişinin cildine enjekte edilir. Anti-aging ve genç görünüm için etkili bir yöntem olan kök hücre tedavisi, kişinin cildini yenileyerek canlandırır.

Fibroblast kök hücre tedavisi nasıl yapılır?

 • Fibroblast kök hücre tedavisinde biyopsi alınacak  alan, lokal anestezikle uyuşturulur. 
 • Fibroblast kök hücre tedavisinde punch (biyopsi aleti) adı verilen bir aletle kulak arkasından üç-dört milimetrelik bir doku parçası alınır. Bu doku parçası, alınmasının ardından steril taşıma kabına konulur.
 • Ayrıca laboratuvardaki hücre çoğaltma sürecinde kullanılmak için kişiden 50-100 ml kan alınır. Bu kanın alınmasının ardından fibroblastların üç – altı hafta içinde çoğaltılması sağlanır.
 • Uygulama için hazır hale gelen fibroblastlar özel taşıma kitinde uygulama yapılacak kliniğe getirilir.
 • Uygulama yapılacak alan ağrısız bir işlem olması için lokal anestezik kremle uyuşturulur.
 • Enjektör içerisine alınan fibroblastlar doktor tarafından uygulama yapılacak bölgeye küçük iğneler ile enjekte edilir. Bu çalışmaların tamamı, 3 seansta tamamlanır.
 • Fibroblast kök hücrenin ilk uygulaması doku alındıktan otuz- kırk gün sonra yapılır. (Bu süre fibroblastların hazırlanması için laboratuvarda geçen süredir) Diğer iki uygulama ise birer ay ara ile gerçekleştirilir. Her seansta 20 ile 40 milyon arasında, toplamda ise 60 milyon ile 100 milyon arasında fibroblast hücresi kişinin cildine verilir.
 • Fibroblast işleminde her bir uygulama yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Fibroblast kök hücre tedavisi kalıcı mıdır?

Fibroblast kök hücre tedavisi kişinin cildine ve yaşına göre kalıcılık gösterir. Etki süresi ortalama 2-4 yıldır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Tedavideki başarı kişinin yaşam tarzı, beslenme, spor alışkanlıklarıyla doğru orantılıdır.

FİBROBLAST KÖK HÜCRE TEDAVİSİ NEDİR, NASIL YAPILIR, FİYATLARI

Fibroblast kök hücre tedavisi kimlere uygulanabilir?

Yaşlanma belirtisi olan ciltlere, kırışıklık, kuruluk şikayeti olanlara, ameliyat, yara, kesi ve akne izlerinden memnun olmayan kişilere uygun bir işlemdir.

Fibroblast kök hücre tedavisinin avantajları nelerdir?

 • Kişinin kendi dokusundan üretildiği için alerjik reaksiyon ve enfeksiyon riski bulunmaz.
 • Güvenli bir uygulamadır.
 • Cerrahi bir işlem gerektirmeden ciltte gençleşme sağlar
 • İşlem sonrası günlük aktiviteye hemen dönülebilir.

Fibroblast kök hücre tedavisi hangi durumlarda tercih edilir?

Fibroblast kök hücre tedavisi, birçok hastalığın ve rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır.  Yüzdeki kırışıklıkları azaltma tedavisinde, estetik amaçlı yüz gençleştirme tedavisinde, yüzdeki ince çizgilerin tedavisinde, dudak dolgunlaştırma tedavisinde, yüze sıkılaşma kazandırma tedavisinde, yüzdeki akne ve su çiçeği izlerinin tedavisinde, yüze parlaklık ve canlılık kazandırma tedavisinde ve travmaya bağlı yara izleri tedavisinde fibroblast kök hücre tedavisi tercih edilmekte ve oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Fibroblast kök hücre tedavisi yan etkileri var mıdır?

Fibroblast hücreleri kişinin kendi dokusundan alındığı için alerjik reaksiyon riski yoktur.

Fibroblast kök hücre tedavisi fiyatları nelerdir?

Fibroblast kök hücre tedavisi almayı düşünen kişilerin en çok araştırdığı konular arasında da fibroblast kök hücre tedavisi fiyatları yer alıyor. Fibroblast kök hücre tedavisi fiyatları, gerçekleştirilecek çalışmaya bağlı olarak değişiyor. Siz de fibroblast kök hücre tedavisi hakkında bilgi almak istiyorsanız 05537145221 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilir, aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Siz de fibroblast kök hücre tedavisi için hemen arayın.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Maçka Cd,
No: 1 Feza Apt
Kat 4, 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button