Yüz dolgusu nedir, nasıl eritilir, yan etkileri

Yüz dolgusu, göz çevresi, şakak, dudak, elmacık, çene,burun ve yanak bölgesinde estetik bir görünüm oluşturmak amacıyla yapılan, acısız ve ağrısız bir uygulamadır. Uygulandıktan sonra yaklaşık 9 ay ile 1,5 sene etkisini sürdüren yüz dolgusu, orantılı yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Alerjik reaksiyona neden olmadığı için pek çok kişinin tercih ettiği yüz dolgusu talep edilen bölgeye kolayca uygulanabilmektedir. Yüz dolgusunun belirli aralıklarla tekrarlanması dolgunun daha uzun süre kalmasını sağlamaktadır. 

Yüz dolgusu uygulamalarında istenmeyen yan etkiler

Yüz dolgusu yaptıran kişiler, bazı faktörlerden ötürü yapılan dolgu işleminden memnun kalmamaktadır. Bu faktörler:

  • Yüz dolgusunun kişilerin istediği sonucu vermemesi 
  • Merdiven altı yerlerde kötü veya sahte ürün kullanımına bağlı gelişen yan etkiler, reaksiyonlar
  • Doktor olmayan kişiler tarafından yapılan uygulamalar sonucu gelişen reaksiyonlar
  • Doğal bir görünüm elde etmek isteyen kişilerin yapılan yüz dolgusundan sonra istedikleri görünüme sahip olamaması
  • Yüz dolgusu sonrasında uygulama yapılan alanda kızarıklık ve reaksiyonların görülmesi
  • Yüz dolgusunun yapıldığı alanda ödem gözlemlenmesi
  • Yüz dolgusu işleminden sonra asimetrik bir görünüm elde edilmesi

Yüz dolgusu nasıl eritilir

Yaptırdığı yüz dolgusunu eritmek isteyen kişiler internette ‘’yüz dolgusu nasıl eritilir’’ kelimelerini aratmaktadır. Yüz dolgusu eritilirken hyaluronidaz enzimi kullanılmaktadır. Yüz dolgusu yapılan bölgelere hyaluronidaz enzimi enjekte edilerek dolgunun parçalanması ve eritilmesi amaçlanmaktadır. Dolgu eritme işlemi mutlaka doktor tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Yüz dolgusu kaç seansta eritilir

Yüz dolgusunun tamamen ortadan kaldırılması için ihtiyaç duyulan seans sayısı farklılık göstermektedir. Yapılan dolgu miktarı, kullanılan ürünün kalitesi , markası ve güvenilirliği, dolgunun içeriği ve dolgu yapılan bölgenin yapısı, dolgu eritme seansında değişikliğe sebep olmaktadır. Ayrıca bu faktörler dolgunun eritilebilirliği hakkında da bilgi vermektedir. Bu nedenle yüz dolgusu kaç seansta eritilir sorusuna net bir yanıt ancak doktor muayenesinden sonra belirlenmektedir.

Yüz dolgusu tamamen erir mi

Kişiler, bazı nedenlerden dolayı yüz dolgusunu eritmek isteyebilirler. Yüz dolgusu eritme işlemi yapıldıktan kısa süre sonra etkisini göstermektedir bu yöntemle hyaluronik asit yapısında olan ve kaliteli dolguların tümü eritilebilmektedir. 

Yüz dolgusu eritildikten sonra ne zaman tekrar dolgu yapılabilir

Yüz dolgusu eritme işleminden sonra cilt üzerinde 3 ile 15 gün arasında ödem gözlemlenebilmektedir. Yüzdeki ödemin ortadan kalkmasıyla birlikte tekrar dolgu işlemi yapılabilmektedir.

Yüz dolgusu nedir, nasıl eritilir, yan etkileri

Yüz dolgusu sonrası neden su içilir

Yüz dolgusu yapıldıktan sonra su tüketiminin artırılması, ödemin daha hızlı ve kolay atılmasını sağlamaktadır. Yüz bölgesinde oluşan ödemden kısa süre içerisinde kurtulmak isteyen kişiler, enjeksiyon yapılan alanlara soğuk kompres uygulayarak bu süreci hızlandırabilirler.

Yüz dolgusu eritme işlemi acıtır mı

Yüz dolgusu eritme işlemi enjeksiyon yöntemiyle yapılmaktadır. Her ne kadar dolgu eritme işlemi sırasında anestezik kremlerden yararlanılsa da kişiler küçük çaplı acı hissedebilirler. Ağrı ve acı hissi birkaç gün içerisinde tamamen ortadan kalkmaktadır.

Mezoterapi uygulaması dolguyu eritir mi

Mezoterapi uygulaması dolgulara zarar vermez. Sadece PB serumu uygulanacaksa PB serumu içerisindeki hyaluronidaz ile dolguların erimesine neden olabilmektedir. PB serum kullanılan alanlar genellikle dolgu alanlarından farklı olduğu için bu ihtimal düşük oranda kalmaktadır.

Yüz dolgusu eritme işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Yüz dolgusu eritildikten sonra çeşitli komplikasyonlar yaşanmaması ve sağlıklı bir iyileşme süreci geçirilmesi için bazı konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Yüz dolgusu eritme işleminden sonra doktorunuzla iletişim içerisinde olup herhangi bir olumsuz durumdan doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. Makyaj malzemesi ve çeşitli kozmetik ürünlerin yüz dolgusu eritme işlemi yapılan bölgelere temas etmesi engellenmelidir. İyileşmenin hızlı gerçekleşmesi için su tüketimine dikkat edilmelidir.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button