Terleme botoksu nedir, zararları var mı? Fiyatları

Cildimizde bulunan ter bezleri egzersiz, spor, stres, heyecan gibi durumlarda daha fazla çalışarak terlemeye neden olur. Terleme belirli noktadan sonra kişiyi rahatsız edebilir. Özellikle koltuk altı bölgesinin aşırı terlemesi sorunu kişide hem kozmetik hem de sosyal bir soruna neden olur. Terlememizin amacı vücudumuzun ısısını belirli seviyede tutma çabası, cildi nemlendirmek, bazı toksinleri atmak ve mineral dengesini sağlamaktır. Ani sıcaklık değişikliği, duygusal reaksiyonlar, stresli yaşam, diyabet ve fazla kilo gibi durumlar daha fazla terlememize neden olur. Beslenme şeklimiz ve hormonal dengemize bağlı olarak terleme ile birlikte rahatsız edici bir koku da oluşabilir. Bir insan normalden fazla terliyor ise bunun medikal nedeninin araştırılması gerekmektedir. Koltuk altı gibi bölgesel terleme artışlarında botulinum toksin uygulaması yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Botulinum toksin uygulaması bölgedeki ter bezlerini bloke ederek terlemeyi azaltır. 

Terleme botoksu nasıl yapılır?

 • Hastaya ilk olarak iyot-nişasta testi yapılır. Bu test ile terlemenin daha yoğun olduğu alan belirlenebilir. İşlemlere test yapıldıktan sonra başlanır.
 • Koltuk altı terlemesinde botulinum toksin tedavisi, bölgesel anestezik krem sürüldükten sonra koltuk altındaki terleyen bölgeye mikro enjeksiyonlar şeklinde uygulanır.
 • İşlem toplam 20 dakika sürmektedir. İşlem sonrası günlük aktivitelere devam edilebilir.
 • İşlemden 1 hafta sonra hastanın terleme sorununda azalma başlar. Tam etki 14. günden sonra görülür.

Terleme botoksu etki süresi ne kadardır?

Etki, kişinin metabolizmasına göre değişmekle birlikte yaklaşık 4-6 ay sürmektedir. İşlemin birkaç defa tekrarlanması, işlemin ömrünü uzatmaktadır.

Terleme botoksu öncesinde ne yapılmalıdır?

Koltuk altı terlemesine botulinum toksin tedavisi öncesinde 24 saat deodorant, roll on gibi ürünleri kullanılmamalıdır. İşlemden önce koltuk altı tüylerinin de kısaltılması gerekmektedir.

Terleme botoksu yan etkileri – zararları var mıdır?

İşlem yapılan bölgede hafif kızarıklık ve morarma olabilir. Uygulama ter bezlerinin salgısını geçici süreliğine bloke etmektedir.Ter bezlerine kalıcı olarak bir blokaj olmadığından zararlı bir işlem değildir.

Terleme botoksu işlemi başka hangi bölgede yapılır?

Aşırı terlemede botulinum toksin tedavisi koltuk altı dışında avuç içi ve ayaklarda da uygulanabilir. El ve ayak için uygulama bölgesindeki cildin kalınlığından dolayı işlem öncesi lokal anestezi ile blokaj gerekmektedir.

TERLEME BOTOKSU NEDİR, ZARARLARI VAR MI? FİYATLARI

Terleme botoksu işlemi kimlere uygulanmaz?

 • Emziren kadınlara
 • Hamile kadınlara
 • Uygulama yapılacak cilt üzerinde enfeksiyonu olan hastalara
 • Myastenia Gravis (Kas zayıflığı) gibi nörolojik rahatsızlıkları olanlara
 • Antibiyotik kullanan hastalara
 • Romatoid artrit gibi otoimmun hastalığı olanlara

Terleme botoksu işleminde acı hissedilir mi?

Terleme botoksu tedavisinde yapılan işlemlerde el ayasında ve ayak tabanında ağrı hissedilebilir. Bundan dolayı ağrı kesici kremler kullanılır. Koltuk altı botoksu en kolay uygulanan işlemlerden biridir. Ağrı neredeyse hissedilmez.

Terleme botoksu işleminde yaş sınırı var mıdır?

Terleme botoksu işlemi 18 yaşından büyük olan herkese uygulanan bir işlemdir.

Terleme botoksu uygulamasının yararları nelerdir?

 • Ortadan kalkan terleme sorunu ile kişi sosyal yaşantısında daha güvenli ve rahat hareket edebilmektedir.
 • Terleme botoksunda tedavi sürecinin bitmesi ile ter bezlerindeki kötü koku kontrol altına alınır. 
 • Kötü koku ortadan kalkar.

Terleme botoksu tedavi fiyatları nelerdir?

Terleme botoksu hizmeti almayı düşünen kişilerin en çok araştırdığı konular arasında da terleme botoksu fiyatları yer alıyor. Terleme botoksu fiyatları, gerçekleştirilecek çalışmalara bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Siz de terleme botoksu fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından terleme botoksu fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Bizlere 05537145221 numaralı telefondan ulaşabilir, aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Maçka Cd,
No: 1 Feza Apt
Kat 4, 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button