Selülit mezoterapisi nedir, nasıl yapılır, fiyatları

Selülit problemini ortadan kaldırmak ya da selülit görünümünü minimuma indirmek amacıyla selülitli bölgelere mezoterapi uygulanması ve bu yöntem ile yağ hücrelerinin parçalanarak yok edilmesi işlemine selülit mezoterapisi adı verilmektedir. 

Günümüzde pek çok kişinin selülit görünümünden rahatsızlık duyduğu ve bu görüntüden kurtulmak için selülit mezoterapisi yaptırdığı görülmektedir. Selülit mezoterapisi ile kısa süre içerisinde kalıcı sonuçlar elde eden kişiler, bu tedavi yöntemini başka kişilere de önermektedir. Ağrı ve acı oranı az bir işlem olan selülit mezoterapisi, selülit derecesinin belirlenmesinin ardından uygulanabiliyor. İğneli bir tedavi olduğu için selülit mezoterapisinin sadece doktorlar tarafından uygulanması önem taşıyor. 

Selülit mezoterapisi nasıl yapılır

Selülit mezoterapisi, enjeksiyon yoluyla yapıldığı için işlemden önce uygulama yapılacak bölgeye anestezi kremi sürülmektedir. Krem sürmeden de işlem yapılabilir ve işlem çok ağrılı değildir. Selülit mezoterapisi ile enjeksiyon yoluyla yağ hücrelerinin parçalanarak yok olması ve uygulanan bölgede pürüzsüz ve sıkı bir görünüm elde edilmesi amaçlanır. Göbek, basen, bacaklar gibi selülit görünümünün yoğun olduğu yerlerde selülit mezoterapisi yapılabilmektedir.

Selülit mezoterapisi kaç seansta etkili olur

Kişilerin vücut yapısı, kilosu, cilt yapısı ve hassasiyetinin olup olmadığı mezoterapi seans sayısını etkilemektedir. Genellikle 3. seanstan sonra etkisini tam olarak göstermeye başlayan selülit mezoterapisi, uygulanan ürün ve protokole göre yaklaşık olarak 2-6 seansta tamamlanmaktadır. 

Selülit mezoterapisi ne kadar sürer

Selülit mezoterapisi kısa süren ve oldukça etkili bir işlemdir. Yaklaşık olarak 10 – 15 dakika süren bu işlem, selülit görünümünden kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde ulaşmak isteyen kişiler tarafından rağbet görmektedir. 

Selülit mezoterapisi yan etkileri

Selülit mezoterapisinde iğne yardımıyla yağların parçalanması ve ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Uygulama enjeksiyon yoluyla yapıldığı için, işlemden kısa süre sonra cilt üzerinde küçük kızarıklıklar ve morarmalar görülebilmektedir. Bu görünüm geçicidir. 

Selülit mezoterapisini kimler yaptıramaz

Yağ yakımına yardımcı olan ve selülit görünümünü ortadan kaldırmayı hedefleyen selülit mezoterapisi, yağ dokusunu etkileyen bir işlemdir. Enjeksiyon yöntemiyle uygulandığı için selülit mezoterapisi, şeker hastalığı olan, böbrek yetmezliği bulunan, hamile ve emzirme döneminde olan, cildinde aşırı derecede hassasiyeti bulunan ve uygulama yapılacak bölgede açık yarası bulunan kişilere önerilmemektedir. Kişilerin selülit mezoterapisi yaptırmadan önce geçirmiş olduğu hastalıkları, kullandığı ilaçları ve alerji durumlarını doktoruyla paylaşması gerekmektedir. 

Selülit mezoterapisi nedir, nasıl yapılır, fiyatları

Selülit mezoterapisi bacak inceltir mi

Selülit mezoterapisi uygulanan bölgelerdeki yağlar parçalanır ve zaman içerisinde yağların vücuttan atılması sağlanır. Basen ve bacak bölgesinin incelmesi ile selülit görünümünün azaltılması selülit mezoterapisi ile mümkün olmaktadır. 

Selülit mezoterapisi yanlış uygulanırsa ne olur

Selülit mezoterapisi tedavisi, alanında uzman hekimlerin uyguladığı güvenilir bir tedavi yöntemidir. Selülit mezoterapisi doktor olmayan kişiler tarafından uygulanırsa cilt nekrozuna neden olabilir. İşlem doğru tabakaya uygulanmadığında etkisi sınırlı kalır. 

Selülit mezoterapisi yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmeli

Selülit mezoterapisi yapıldığı hafta boyunca cilde kese ve masaj yapılmaması, aşırı sıcak duşa, saunaya ve hamama girilmemesi önerilmektedir. Uygulama yapıldıktan birkaç gün sonra kişiler, rutinlerini uygulamaya devam edebilirler.

Selülit mezoterapisi fiyatları

Her geçen gün selülit mezoterapisi yaptıran kişi sayısında artış gözlemlenmektedir. 2 seansta bile etkili sonuçlar vermesi nedeniyle pek çok kişi selülit mezoterapisi yaptırmak için harekete geçmektedir. Bu tedaviyi yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de selülit mezoterapisi fiyatları olmaktadır. Sizler de merak ettiğiniz konularla ilgili bilgi almak ve selülit mezoterapisi fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız doktorunuzla iletişime geçip en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button