Schüssler mineralleri – tuzları nedir, yüz analizi fiyatları

Doku Tuzları Dr. Schüssler tarafından, hücrelerdeki mineral seviyelerini düzenleyerek vücuttaki iyileşme süreçlerini destekleyen homeopatik olarak hazırlanmış minerallerdir. “Hücre tuzları” veya “biyokimya tuzları” olarak da bilinen Schüssler mineralleri – tuzları, hücre metabolizmasını desteklemek ve besinlerle alınan minerallerin eşit dağılmasını sağlamak için  vücudun günlük ihtiyaç duyduğu 11 hayati mineralden oluşmaktadır. Schüssler mineralleri – tuzları, hücrelere eksik oldukları temel besinleri ve normal bir hücre fonksiyonu için gerekli olan uygun mineral dengesini sağlar. Schüssler mineralleri – tuzlarının herhangi bir dengesizliğinin veya herhangi birinin eksikliğinin hastalığa neden olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, vücuttaki doku tuzlarının doğru dengesini sağlamanın hastalık semptomlarını ortadan kaldırılacağı ve sağlığın geri kazanılacağı düşünülmektedir. 

SCHÜSSLER MİNERALLERİ - TUZLARI NEDİR, YÜZ ANALİZİ FİYATLARI

Schüssler mineralleri – tuzları

Hücrede belirli bir Schüssler mineralleri – tuzları eksikliği stres, endişe, zayıf beslenme, bakteri, virüs, kirlilik veya yaralanmanın yanı sıra günlük hayatımızın artık bir parçası haline gelen cep telefonu, bilgisayar gibi elektronik kirlilik, böcek ilaçları, tarım ilaçları gibi çevresel toksinlerden kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı insanlığın nesilden nesile daha zayıf ve hastalığa daha yatkın hale geldiğine inanılmaktadır. Günümüzde  alerjilerle doğan bebekler ve erken yaşlarda başlayan sağlık sorunları bu düşünceyi kanıtlar niteliktedir. Annenin hamilelik sırasında bazı minerallerden yoksun kalması bebeğine de bu minerallerin daha az geçmesine neden olmaktadır.

11 farklı Schüssler mineralleri – tuzları bir çok hastalığı tedavi etmek için tek başına veya önerilen kombinasyonlarda kullanılabilir. Schüssler mineralleri ve tuzlarının farklı içerikleri bulunmaktadır. Schüssler minerallerinin faydaları şu şekildedir:

SCHÜSSLER MİNERALLERİ - TUZLARI NEDİR, YÜZ ANALİZİ FİYATLARI

Schüssler mineralleri – tuzları faydaları

 • Schüssler Numara 1: (Kalsiyum fluoratum)  Doku elastikiyeti yenileyici, 
 • Schüssler Numara 2: (Kalsiyum fosforikum) : Hücre yenileyici,
 • Schüssler Numara 3: ( Ferrum fosforikum) : Antienflamatuar, 
 • Schüssler Numara 4:(Kalium kloratum): Hormonal sistemin temel tuzu, 
 • Schüssler Numara 5:(Kalium fosforikum): Sinir sisteminin temel yapı tuzu, 
 • Schüssler Numara 6: ( Kalium sülfürikum): Kandaki oksijenin hücreye taşınmasında sorumlu,
 • Schüssler Numara 7: (Magnezyum fosforikum) : Kramp ve ağrı kesici,
 • Schüssler Numara 8 :(Natrium chloratum) :Su dağıtıcısı, 
 • Schüssler Numara 9: (Natrium fosforikum) :  Asit nötrleştirici, 
 • Schüssler Numara 10: ( Natrium sülfürikum) : karaciğer destek ve genel detoks etkisi, 
 • Schüssler Numara 11: ( Silika) saç,cilt ve tırnak sağlığı

Doku tuzlarının en önemli özelliklerinden biri, çok güvenli olmalarıdır. Doku tuzları bağımlılık yapmaz ve bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Herhangi bir ilaçla beraber kullanılabilir. Doku tuzları hamilelik sırasında ve sonrasında, emzirme döneminde kullanılabilir. Çocuklar ve bebekler için uygun dozda olacak şekilde kullanılabilir. Schüssler mineralleri hayvanlarda da güvenli şekilde kullanılabilir.

SCHÜSSLER MİNERALLERİ - TUZLARI NEDİR, YÜZ ANALİZİ FİYATLARI

Dr. Schuessler spesifik bozukluklar için doku tuzlarını geliştirmiştir. 11 tanesinin bir kombinasyonu yararlı olsa da, ilaçların yüz analizi sonrası ve/veya mevcut semptomlara göre seçilmesini öneririm. Yüz analizi / teşhisi denilen bu yöntemle  yüzünüzdeki bazı tonlamalar, çizgiler, yansıma ve renk farklılıkları incelenir. Her değişikliğe farklı bir mineral eksikliği işareti diyebiliriz. Buradaki amaç kişiye yüz analizi yaparak mineral eksikliklerini saptamaktır. Schüssler mineralleri – tuzları yemekten 30 dakika önce veya sonra kullanılabilir. Günde 4-6 kez doktorunuzun önerdiği miktarda almalısınız. Schüssler mineralleri – tuzları ağızdaki kılcal kan damarları yoluyla hızla ve doğrudan vücuda emilir, tabletleri tamamen yutmadan ağızda emerek kullanmak gerekmektedir. Schüssler mineralleri – tuzlarını doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanmalısınız. 

Schüssler mineralleri – tuzları fiyatları

Schüssler mineralleri ve Schüssler tuzları satın almayı düşünen kişilerin en çok araştırdığı konular arasında da Schüssler mineralleri fiyatları ve Schüssler tuzları fiyatları yer alıyor. Siz de Schüssler mineralleri fiyatları ve Schüssler tuzları fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Siz de Schüssler mineralleri ve Schüssleri tuzları satın almak için hemen arayın.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Maçka Cd,
No: 1 Feza Apt
Kat 4, 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button