PB serum nedir, ne işe yarar, fiyatları

İçerisinde kollajenaz, lipaz ve hyaluronidaz enzimleri bulunan PB serum, cildin güzelleşmesi, yenilenmesi ve daha sıkı hale getirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. 

PB serum, vücutta işlevi zayıflamış olan hücrelerin onarılarak tekrar faaliyete geçmesini sağlamaktadır. Çeşitli yara izlerini, yanık izlerini ve yaşlılığa bağlı kırışıklıkları ortadan kaldırabilen PB serumun, low, medium, high olmak üzere üç çeşidi bulunmaktadır. Farklı çeşitlerinin bulunması, PB serumun kişilerin taleplerine daha hızlı yanıt vermesini sağlamaktadır. Çok kısa süren bir işlem olmasına karşın etkili sonuçlar veren PB serum, gün geçtikçe daha fazla ilgi görmektedir. 

PB serum ne işe yarar

İçerisindeki enzimlerle cildin yenilenmesini, sıkılaşmasını ve güzelleşmesini sağlayan PB serum, uygulandıktan yaklaşık 1 hafta sonra etkisini tam anlamıyla göstermeye başlar. Farklı türleri bulunan PB serum, yağ birikimi olan çene altı, kollar ve bacakların iç kısımları gibi bölgelerdeki yağların parçalanmasını sağlar. Yağ dokusunun parçalanması ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmesi PB serum ile mümkün olmaktadır. 

PB serum uygulaması nasıl yapılır

PB serum uygulaması yapılmadan önce uygulama yapılacak bölgenin dezenfekte edilmesi ve uygulamaya hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Temizlenen cilt üzerine anestezik krem sürülerek enjeksiyon sırasında kişilerin acı ve ağrı hissetmemesi hedeflenir. Yaklaşık 15 dk sonra anestezik krem etkisini göstermekte ve uygulamaya başlanmaktadır. Enjeksiyon yöntemiyle PB serum cilt içerisine ve altına yerleştirilir ve işlem 15 dakikada tamamlanır. 

PB serum kalıcı mı

PB serum, ciltteki skarları da azaltmaktadır. Uygulandıktan sonra uzun süre etkisini sürdüren PB serum, belirli periyotlarla tekrarlanmalıdır. Zaman içerisinde yaşlanmaya bağlı olarak ciltteki kolajen üretiminin azalması durumunda PB serum uygulaması yapılabilmektedir.

PB serum nedir, ne işe yarar, fiyatları

PB Serum Low

PB Serum Low cildin daha sıkı, canlı ve genç görünmesine yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiştir. PB Serum Low’un kullanımı genellikle aşağıdaki durumlarda önerilir:

  • Hafif Cilt Sıkılaştırma İhtiyacı: Cildin elastikiyetini artırarak hafif sarkmaların önlenmesine yardımcı olur.
  • İnce Çizgiler ve Kırışıklıklar: Cildin nem dengesini iyileştirerek ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.
  • Cilt Tonu ve Dokusu: Cilt tonunun eşitlenmesine ve cilt dokusunun iyileştirilmesine katkıda bulunur.

PB Serum Medium 

PB Serum Medium, özellikle yağlı doku ve orta derecede cilt sıkılaştırma ihtiyaçları için idealdir. Bu serum, yağlı dokuların inceltilmesi ve sıkılaştırılmasında etkili olup, aynı zamanda uygulandığı bölgeyi toparlar ve şekillendirir. Medium pb serum, selülitli bölgelerin tedavisinde ve cilt tonunun düzeltilmesinde de kullanılır. İçerisinde yağların yakılmasını ve parçalanmasını sağlayan moleküller yer alan medium PB serum, çene altına, bacakların iç taraflarına, kollara, diz kapağı çevresine, karın bölgesine uygulanabilmektedir. 

PB serum nedir, ne işe yarar, fiyatları

PB Serum High

İçerisinde kolajenaz bulunan high PB serum, cilt bariyerinin güçlendirilmesi, derin yara ve yanık izlerinin ortadan kaldırılması, selülit görünümünün azaltılması amacıyla uygulanmaktadır. Uygulandığı bölgelerdeki kolajen üretimini desteklediği için cildini yenilemek isteyen kişilerin kullanımına uygundur.

PB serum nedir, ne işe yarar, fiyatları

PB serum kaç seans uygulanmaktadır

PB serum uygulamasının kaç seans yapılacağı kişilerin cilt yapısına ve tedavi uygulanacak bölgenin özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle 2 ile 4 seans arasında uygulama yapılması, istenilen etkiyi ve görünümü vermektedir. 

PB serum ödem yapar mı

PB serum uygulaması yapılan bölgelerdeki dokular onarılmaktadır. Enjeksiyon yapılan dokulardaki ödem, PB serum ile dağılmakta ve kişiler yenilenmiş, genç ve dinç bir cilt yapısı elde etmektedir. 

PB serum selülite iyi gelir mi

Yaşlanma belirtilerinden olan kırışıklık ve ince çizgi görünümünü ortadan kaldırmaya, cildi gençleştirmeye, yara ve sivilce izlerini ortadan kaldırmaya yarayan PB serum, aynı zamanda selülit tedavisinde de kullanılmaktadır. Selülitlerin görünümünü azaltan PB serum, cildin daha sıkı ve fit görünmesini sağlar.

PB serum nedir, ne işe yarar, fiyatları

PB serum yan etkileri

PB serum, cildin yenilenmesini sağlayan ve enjeksiyon yöntemiyle uygulanan bir serum türüdür. Uygulama sırasında iğnenin kullanılması cilt üzerinde hafif kızarıklığa sebep olabilmektedir. Kısa süre içerisinde bu kızarıklıklar geçmekte ve PB serumun etkileri gözlemlenmektedir. Nadir de olsa PB serumun uygulandığı alanda hassasiyet, kaşıntı ve ödem gibi yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bu etkiler de uygulamadan birkaç gün sonra ortadan kalkmaktadır. 

PB serum fiyatları

PB serumlarından yararlanmayı düşünen kişilerin de en çok araştırdığı konular arasında PB serum fiyatları yer alıyor. PB serum fiyatları, yapılacak işlemlere göre değişkenlik gösteriyor. Siz de PB serum fiyatları hakkında bilgi almak için doktorunuzla iletişime geçebilir ve aklınıza takılan sorulara yanıt alabilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button