Otolog mikro greft saç tedavisi (Regenera activa) nedir, fiyatları

Her geçen gün daha fazla kişinin karşı karşıya kaldığı saç dökülmesi, kişileri çözüm arayışına yöneltiyor. Erkek tipi saç dökülmesinin yanı sıra kadınlarda saç dökülmesi tedavisinde de tercih edilen otolog mikro greft saç tedavisi ya da diğer ismiyle regenera activa, kişilerin beklentisini en üst seviyeden karşılayan işlemler arasında kendine yer buluyor. Hazırladığımız içerikte otolog mikro greft saç tedavisi (regenera activa) ile ilgili en çok merak edilen unsurlara ve fiyatıyla ilgili soru işaretlerine yanıt vereceğiz.

Otolog mikro greft saç tedavisi (regenera activa) nedir?

Kişinin saç köklerinin tedavi edilmesi amacıyla gerçekleştirilen, kişinin kendisinden alınan doku örneğinin çeşitli aşamalardan geçtikten sonra kişiye yeniden uygulanması şeklinde yapılan otolog mikro greft saç tedavisi, bu alandaki en güvenli çalışmalardan biri olarak kabul ediliyor.

Otolog mikro greft saç tedavisinde kulak arkasında yer alan saçlı doku kullanılır. İşlem bu bölgeden Punch biyopsi ile saç köklerini de içeren 2.5 mm lik 3-4 adet dokunun alınmasıyla başlar. Regenera activa sistemi kullanılarak özel hücre süspansiyonuna çevrilen bu kökler, uygulanmaya hazır hale gelir. Enjeksiyon yöntemi kullanılarak saç derisine enjekte edilen bu mikro kökler, saç gelişimini ve saç direncini artırarak kişilerin beklentisinin üst seviyede karşılanmasını sağlar. Bütün tedavi süreci toplamda 40 dakikada tamamlanır.

Otolog mikro greft saç tedavisi kimlere uygulanır?

Otolog mikro greft saç tedavisinden yararlanmayı düşünen kişilerin en çok araştırdığı konular arasında bu tedavinin hangi yaş grubuna uygulandığı yer alıyor. Otolog mikro greft saç tedavisi, saç dökülmesinden şikayetçi olan ve saç kaybını minimuma indirmek isteyen kişilerin tümüne, saç dökülmesi yaşayan kadınlara ve erkeklere uygulanabiliyor. Bununla birlikte saç dökülmesinin sebebi enfeksiyon olan kişilere otolog mikro greft saç tedavisi uygulanamıyor. Otolog mikro greft saç tedavisi çalışmaları, tamamen kelleşmiş bölgelerde de etkili sonuçlar göstermediği için tavsiye edilmiyor. 

Otolog mikro greft saç tedavisi (Regenera activa) nedir, fiyatları

Otolog mikro greft saç tedavisi yararları – faydaları nedir?

Otolog mikro greft saç tedavisi çalışmalarını tercih eden, saç dökülmesi yaşayan kadınlar ve erkekler 3. ayın sonunda etkileri görmeye başlıyor, 6. ayda kendilerini memnun edecek sonuçlarla karşılaşmaya başlıyor ve en fazla etki 12. ayın sonunda ortaya çıkıyor. Otolog mikro greft saç tedavisi, kişinin var olan saçlarının daha da güçlenmesini, saçların daha dolgun görünmesini, henüz ölmeyen saçların canlanmasını ve saç artışını sağlıyor. 

Otolog mikro greft saç tedavisi ne kadar sürer?

Otolog mikro greft saç tedavisi çalışmaları ortalama 40 dakika içinde tamamlanır. Tedavi sırasında lokal anestezi uygulandığı için hasta herhangi bir şekilde acı hissetmez, tedavi sonrasında günlük hayatına hemen dönebilir.

Otolog mikro greft saç tedavisi (Regenera activa) nedir, fiyatları

Otolog mikro greft saç tedavisi fiyatları

Otolog mikro greft saç tedavisi hakkında en çok merak edilen konulardan biri de otolog mikro greft saç tedavisi fiyatları oluyor. Otolog mikro greft saç tedavisi fiyatları ya da diğer ismiyle regenera activa fiyatları, kişinin saç dökülmesi nedeni ve dökülmenin yoğunluğuna göre değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle otolog mikro greft saç tedavisi hakkında net fiyatlandırma, ancak ilk muayene sonrasında belli oluyor. Siz de otolog mikro greft saç tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için doktorunuzla iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından randevu alabilir, muayene sonrası otolog mikro greft saç tedavisi fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Maçka Cd,
No: 1 Feza Apt
Kat 4, 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button