Kupa tedavisi – hacamat tedavisi nasıl yapılır, faydaları, fiyatları

Kupa terapi (cupping therapy) binlerce yıldır uygulanan bir tedavi metodudur. Son yıllarda bilimsel yaklaşımla değerlendirilen bu geleneksel yöntemin tedavideki etkinliği kanıtlanmıştır. Kupa terapisi kuru kupa ve yaş kupa/hacamat şeklinde uygulanabilen bir tedavidir. Kupa tedavisi doğal bir tedavi yöntemidir.

Kuru kupa tedavisi nedir, faydaları nelerdir?

Kuru Kupa Tedavisi: özel ölçüdeki kupalar kullanılarak cilt üzerindeki bazı noktalara vakum uygulanması ile yapılan bir tedavidir. Plastik tek kullanımlık kupalara bir aparatla vakum uygulanarak yapılabilir.  Geleneksel uygulamalarda cam-bambu gibi farklı maddelerden yapılmış kupanın içerisindeki oksijen alevle azaltılarak vakum ve ısı etkisi oluşturularak uygulanır. Kupalar yerleştirildiği bölgedeki kan-lenf dolaşımını hızlandırarak o bölgedeki ağrının azalmasını sağlar. Kuru kupa tedavisi ile o bölgedeki spazmı azalır kaslar gevşer. İç organlarımızla bağlantısı olan cilt üzerindeki noktaların kupalar ile uyarılması ile refleks yollar etkilenerek iç organlar üzerinde de etki elde edilebilir. Kuru kupa uygulaması yaklaşık 15-20 dk sürmektedir. Hastanın ağrısına ve uygulanma amacına göre gün aşırı veya haftada 2 kez uygulanabilir. Kuru kupa uygulaması sonrasında vakum uygulanan bölgelerde morumsu renk değişikliklerinin oluşması beklenir. Bu renk değişiklikleri 1 hafta içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

KUPA TEDAVİSİ - HACAMAT TEDAVİSİ NASIL YAPILIR, FAYDALARI, FİYATLARI

Yaş kupa tedavisi / hacamat tedavisi faydaları nedir, nasıl yapılır?

Toplumumuzda kupa terapisi denildiğinde akla ilk olarak hacamat gelmektedir. Bunun nedeni İslam coğrafyasında hacamatın öneminin vurgulanmış olması ve sünnet olmasıdır. Yaş kupa/hacamat tedavisinin kuru kupa tedavisinden farkı ise vakum uygulanan bölgeler üzerine bistüri yardımı ile 1-2 mm derinliğinde 1-2 uzunluğunda küçük kesikler atılarak hücreler arasında biriken ve atılamayan sıvının atılmasını sağlamaktır. Yaş kupa yani hacamattaki mantık asla derin kesikler atarak fazla miktarda kan çıkmasını sağlamak değildir. Uygulama mutlaka sağlık bakanlığı onaylı sertifikalı hekimler tarafından yapılmalıdır. Hekim olmayan kişiler tarafından yapılması ciddi sorunlar (enfeksiyon-yara-fazla kan kaybı-kesi yerlerinde kalıcı büyük izler) oluşturabilir. Yaş kupa/hacamat tedavisi kanın pıhtılaşma süresini uzatan ilaçlar kullananlarda, hemofili hastalarında, kan değeri düşük olan kişilerde, tansiyonu düşük olanlarda, gebelerde, kanser tedavisi görenlerde ve kontrolsüz diyabeti( yüksek kan şekeri) olanlarda uygulanmamalıdır. Yaş kupa/hacamat tedavisi 1 ay aralıklarla 3 seans yapılmalıdır.

KUPA TEDAVİSİ - HACAMAT TEDAVİSİ NASIL YAPILIR, FAYDALARI, FİYATLARI

Kupa tedavisi – hacamat tedavisi fiyatları

Kupa tedavisi ve hacamat tedavisi hizmeti almayı düşünen kişilerin en çok araştırdığı konular arasında da kupa tedavisi fiyatları ve hacamat tedavisi fiyatları yer alıyor. Kupa tedavisi fiyatları ve hacamat tedavisi fiyatları, gerçekleştirilecek olan çalışmanın süresine göre değişkenlik gösteriyor. Siz de kupa tedavisi fiyatları ve hacamat tedavisi fiyatları için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Siz de kupa tedavisi hizmetlerimizden faydalanmak için hemen arayın.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Maçka Cd,
No: 1 Feza Apt
Kat 4, 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button