Koltuk altı terlemesi tedavi edilir mi? Fiyatları

Cildimizde bulunan ter bezleri egzersiz, spor, stres, heyecan gibi durumlarda daha fazla çalışarak terlemeye neden olur. Terleme belirli bir noktadan sonra kişiyi rahatsız edebilir. Özellikle koltuk altı bölgesinin aşırı terlemesi sorunu kişide hem kozmetik hem de sosyal bir soruna neden olur..

Koltuk altı terlemesi tedavi edilir mi?

Terlememizin amacı vücudumuzun ısısını belirli seviyede tutma çabası, cildi nemlendirmek, bazı toksinleri atmak ve mineral dengesini sağlamaktır. Ani sıcaklık değişikliği, duygusal reaksiyonlar, stresli yaşam, diyabet ve fazla kilo gibi durumlar daha fazla terlememize neden olur. Beslenme şeklimiz ve hormonal dengemize bağlı olarak terleme ile birlikte rahatsız edici bir koku da oluşabilir. Bir insan normalden fazla terliyor ise bunun medikal nedeninin araştırılması gerekmektedir. Koltuk altı gibi bölgesel terleme artışlarında terleme tedavisi uygulaması yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Terleme tedavisi uygulaması bölgedeki ter bezlerini bloke ederek terlemeyi azaltır. Böylece koltuk altı terlemesinin tedavi edilebilmesi sağlanır.

Koltuk altı terleme tedavisi nasıl yapılır?

Koltuk altı terlemesinde terleme tedavisi, bölgesel anestezik krem sürüldükten sonra koltuk altındaki terleyen bölgeye botulinum toksini mikro enjeksiyonlar şeklinde uygulanır. İşlem yaklaşık 20 dakika sürmektedir. İşlem sonrası normal günlük aktivitelere devam edilebilir. İşlemden 1 hafta sonra hastanın terleme sorununda azalma başlar. Tam etki 2 hafta sonra görülür.

Koltuk altı terleme tedavisi etki süresi ne kadardır?

Etki, kişinin metabolizmasına göre değişmekle birlikte yaklaşık 4-6 ay sürmektedir. İşlemin birkaç defa tekrarlanması, işlemin ömrünü uzatmaktadır.

Koltuk altı terleme tedavisi öncesinde ne yapılmalıdır?

Koltuk altı terlemesinde terleme tedavisi öncesinde 24 saat deodorant, roll on gibi ürünleri kullanmamalısınız. İşlemden önce koltuk altı tüylerinin de kısaltılması gerekmektedir.

Terleme tedavisi yan etkileri var mıdır?

İşlem yapılan bölgede hafif kızarıklık ve morarma olabilir. Uygulama ter bezlerinin salgısını geçici süreliğine bloke etmektedir.Ter bezlerine kalıcı bir olumsuz etki veya zarar verilmez.

Terleme tedavisi işlemi başka hangi bölgede yapılır?

Aşırı terlemede terleme tedavisi koltuk altı dışında avuç içi ve ayaklarda da uygulanabilir. El ve ayak için uygulama bölgesindeki cildin kalınlığından dolayı işlem öncesi lokal anestezi ile blokaj gerekmektedir.

KOLTUK ALTI TERLEMESİ TEDAVİ EDİLİR Mİ? FİYATLARI

Terleme tedavisi işlemi kimlere uygulanmaz?

  • Emziren kadınlara
  • Hamile kadınlara
  • Uygulama yapılacak cilt üzerinde enfeksiyon olan hastalarda
  • Myasthenia Gravis (Kas zayıflığı) gibi nörolojik rahatsızlıkları olanlara
  • Antibiyotik kullanan hastalara
  • Romatoid artritli hastalara

Terleme tedavisi işleminde acı hissedilir mi?

Terleme  tedavisinde yapılan işlemlerde el ayasında ve ayak tabanında ağrı hissedilebilir. Bundan dolayı ağrı kesici kremler kullanılır. Koltuk altı  en kolay uygulanan işlemlerden biridir. Ağrı neredeyse hissedilmez.

Terleme tedavisi işleminde yaş sınırı var mıdır?

Terleme  işlemi 18 yaşından büyük olan herkese uygulanan bir işlemdir.

Terleme tedavisi uygulamasının yararları nelerdir?

Ortadan kalkan terleme sorunu ile kişi sosyal yaşantısında daha güvenli ve rahat hareket edebilmektedir. Terleme  tedavi sürecinin bitmesi ile ter bezlerindeki kötü koku kontrol altına alınır. Koku ise maksimum seviyede ortadan kalkar.

Terleme tedavisi fiyatları nelerdir?

Koltuk altı terlemesi probleminin tedavisi hakkında daha detaylı bilgi için 05537145221 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Maçka Cd,
No: 1 Feza Apt
Kat 4, 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button