Kolajen dolgu nedir, ne işe yarar, fiyatları

Akıllı dolgu olarak da adlandırılabilen kolajen dolgu, cilt dokusunun güzelleştirilmesi amacıyla uygulanan, enjekte edildiği bölgelerdeki protein miktarını artırarak kişilere dinç bir görünüm kazandıran tedavi yöntemidir. 

Yaşlanmanın ve güneş ışığına çok fazla maruz kalmanın cilt üzerinde bıraktığı etkileri azaltan ve zaman içerisinde ortadan kaldıran kolajen, doğal bir proteindir. Kas ve kemik dokusunu güçlendiren kolajen, kişilere konforlu bir hayat sunar. Kolajen dolgu ile, cilt altında bulunan proteinler uyarılır ve bu yöntemle hem uygulanan bölgenin gençleştirilmesi sağlanır hem de vücuttaki kolajen eksikliğinden ötürü karşılaşılabilecek sağlık sorunlarının önüne geçilir. İnce bir iğne ile uygulanan kolajen dolgu, acısız ve ağrısız bir işlem olduğu ve kısa süre içerisinde gözle görülür değişiklik yarattığı için günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Kolajen dolgu ne işe yarar

Kolajen dolgu ile cildin kaybettiği elastikiyet geri kazandırılır. Cilt dokusunu yenileyen kollajen aşısı, yaşlanmanın getirmiş olduğu kırışıklığı ve ince çizgi görünümünü önler. Kolajen dolgu ile cilt dokusu güçlendirilir, yorgun görünüm ortadan kaldırılır. Uygulanan bölgeyi daha dolgun ve estetik gösteren kolajen dolgu aşısı, cildi sıkılaştırır ve kişilerin güzel bir görünüm elde etmesini sağlar.

Kolajen dolgu ne kadar süre etki eder

Kolajen dolgu uygulandıktan hemen sonra cilt dokusu dolgun hale gelir. Cilt altına yerleştirilen kolajen dolgu, protein üretimini artırdıkça ve cilt bariyerini güçlendirdikçe belirgin dolgun görüntü ortadan kalkar ve kişiler genç ve güzel bir görünüme kavuşur. Kişiler, talep ettikleri görüntüye ulaşmak için ilk seanstan sonra 3 ile 4 ay beklemektedir. Kolajen dolgunun tam olarak etkisini göstermesi 12 haftayı bulmaktadır. Kolajen dolgusunun etkisi çevresel faktörlere, kişilerin cilt yapısına, yaşına, beslenme şekline ve yapılan egzersize göre değişiklik göstermektedir. Kolajen dolgu yaptırdıktan sonra kolajeni destekleyici besinler tüketen ve düzenli spor yapan kişiler, kolajen dolgunun etkisini 3 ile 4 seneye kadar uzatabilmektedir.

Kolajen dolgu nasıl uygulanır

Kolajen dolgu, uygulanması oldukça kolay bir tedavi yöntemidir. kolajen dolgu uygulanacak bölgeye anestezik bir krem sürülerek kişilerin uygulama sırasında yaşayabileceği ağrı ve acının önüne geçilir. Anestezik kremin etki etmesinin ardından cilt üzerine 1 ile 3 cm aralıklarla kolajen dolgu iğnesi yapılır. İlk seansta kişiler tedavi sonrasında ciltlerinde belirgin bir dolgunluk gözlemleyebilirler. Kolajen dolgu cilt altına yerleştikçe ve uygulama yapılan bölge iyileştikçe belirgin dolgunluk ortadan kalkar ve dinç bir cilt görünümü elde edilir. 

Kolajen dolgu hangi bölgelere uygulanır

Kişiler genellikle yüz bölgesinde belirgin değişiklikler görmek için kolajen dolgu yaptırmaktadır. Doktorlar, kişilerin talepleri doğrultusunda kolajen dolguyu göz altına, burun ucuna, çene bölgesine, yanaklara ve dudaklara uygulayabilmektedir. Kolajen dolgunun uygulanacağı bölgeye, kişilerin beklentilerine, taleplerine ve elde etmek istedikleri görünüme göre karar verilmektedir. 

Kolajen dolgu kalıcı mı

Kolajen dolgunun cilde enjekte edilmesiyle birlikte ciltte kolajen üretimi artmaya başlar ve yaklaşık 4 ay boyunca kolajen üretimi devam eder. Kolajen dolgu, diğer dolgulara kıyasla cilt altında daha uzun süre kalır ve cildin yapısını iyileştirir.

Ciltteki kolajen eksikliği nasıl anlaşılır

Kolajen, cildin canlı ve genç görünmesini sağlamaktadır. Ciltte yaşlanma belirtilerinden biri olan kırışıklıkları gözlemlenmesi, cildin kuru ve solgun bir hale gelmesi kolajen eksikliği olduğu anlamına gelir. Kolajen dolgu uygulaması yaptırarak kişiler, bu belirtileri ortadan kaldırabilir.

Kolajen dolgu fiyatları

Cildini güzelleştirmek ve cilt bariyerini yenilemek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de kolajen dolgu fiyatları oldu. Bu tedavinin günümüzde doktorlar tarafından rahatlıkla uygulanabilmesi ve birkaç seanstan sonra etkisini göstermesi kolajen dolguya olan rağbeti artırmaktadır. Kolajen dolgu fiyatları ile ilgili detaylı bilgiye doktorunuzla iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button