Kolajen aşısı nedir, faydaları, fiyatları

Cildin kaybettiği esnekliği yeniden kazanması ve zaman içerisinde ciltte oluşabilecek kırışıklıkların önlenmesi amacıyla kullanılan kolajen aşısı, her geçen gün daha fazla kişiye uygulanmaktadır. 

Kolajen, insan vücudunda en fazla bulunan proteindir. Yıllar geçtikçe insan vücudundaki kolajen üretimi azalmakta ve 25 yaşından itibaren kolajen aşısına olan ihtiyaç artmaktadır. Vücuttaki kolajen üretimini destekleyen kolajen aşısı, düzenli periyotlarla uygulandığında ciltte oluşabilecek kırışıklık görünümünü ortadan kaldırır. Kişiler, her ne kadar kozmetik ürünlerle cilt bariyerini güçlendirmeye çalışsalar da, ciltte gözle görülür değişikliklerin yaşanması ve vücuttaki kolajen üretiminin artması kollajen aşısı ile mümkün olmaktadır. 

Kolajen aşısı faydaları

Vücutta kolajen eksikliğinin yaşanması durumunda kişiler, ciltlerinde kuruluk, kırışıklık, halsizlik, kaslarda ve kemiklerde ağrı gibi belirtiler gözlemlenmektedir. Bu belirtileri ortadan kaldırmak için kolajen içeren besinlerin tüketilmesi önerilse de yalnızca bu yöntem kolajen üretimini artırmak için yeterli olmamaktadır. Kolajen aşısının faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kolajen aşısı ile cilt bariyeri güçlendirilir. Ciltte oluşabilecek kırışıklıkların ve kuruluğun önüne geçilir.
  • Vücuttaki kollajen proteini miktarı artacağı için kişilerin eklem, kas ve kemik ağrıları yaşaması önlenir. 
  • Kişilerin bağışıklık sistemi güçlenir ve kişiler gün içerisinde kendilerini daha dinç hisseder. 
  • Grip, soğuk algınlığı, kalp hastalıkları, kemik hastalıkları ve buna benzer rahatsızlıkların yaşanma ihtimali azalır.
  • Cilt üzerinde bulunan akneler ve yaralar kolajen aşısıyla daha hızlı iyileşir. 
  • Cildin kaybettiği elastiklik cilde yeniden kazandırılır. 

Kolajen aşısı nasıl yapılır

Kolajen aşısının bir doktor tarafından uygulanması ve uygulamanın hijyenik bir ortamda gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kolajen aşısı yapılmadan önce aşının yapılacağı bölge, anestezik kremlerle uyuşturulur ve bu yöntemle kişilerin uygulama aşamasında ağrı ve acı hissetmemesi amaçlanır. Kolajen aşısının uygulanacağı bölge antiseptik özellik gösteren krem ve mendillerle temizlenir ve cilt uygulamaya hazır hale getirilir. Anestezik kremin sürülmesinden yaklaşık 25-30 dakika sonra aşı uygulamasına geçilir. Cilt üzerine aralıklarla kollajen aşısı uygulanır. Uygulama sonrasında kolajen aşısının enjekte edildiği bölgelere masaj yapılır, aşının cilt altına yerleşmesi ve hücrelere tutunması sağlanır. Masaj işlemi tamamlandıktan sonra cilde çeşitli krem ve solüsyonlar sürülerek cilt, çevresel faktörlerden korunur.

Kolajen aşısı nedir, faydaları, fiyatları

Kolajen aşısı yan etkileri

Kolajen aşısı, bir doktor tarafından sağlık kuruluşlarında uygulanması gereken bir tedavidir. Hijyenik koşulların tam anlamıyla sağlanamaması ve uygulamanın profesyonel kişiler tarafından yapılmaması durumunda kişilerin çeşitli yan etkilerle karşılaştığı görülmektedir. Uygulama yapıldıktan kısa süre sonra kaşıntı, baş ağrısı, baş dönmesi, şişme ve kızarıklık yaşanması durumunda hemen bir doktora danışılması gerekmektedir. 

Kolajen aşısı ne zaman etkisini gösterir

Kolajen aşısı, vadettiği etkiyi uygulandıktan 1 ay sonra gösteriyor. Her ne kadar uygulandıktan kısa süre sonra küçük değişiklikler gözlemlense de hedeflenen görünüşün elde edilmesi için kişilere 4-6 hafta beklemesi öneriliyor. Kolajen, belirlenen süre zarfında cilt altına yerleşiyor ve cilt dolgun bir görünüme kavuşuyor. 

Kolajen aşısı içeriği

Kolajen aşısının içeriğinde kollajen ve hyaluronik asit bulunuyor. Ciltteki kırışıklıkların ortadan kaldırılması için özel formdaki kolajen cilt içerisine uygulanıyor. Doktorlar, cildin yapısının iyileştirilmesi için kolajen aşısının belirli aralıklarla uygulanmasını öneriyor.

Kolajen aşısı kalıcı mıdır

Kolajen aşısı, uygulandıktan yaklaşık 4-6 hafta sonra tam anlamıyla etkisini gösteriyor. Kolajen aşısının etkisi yaklaşı k9-12 ay boyunca devam ediyor. Kişilerin, vücuttaki kolajen üretimini destekleyici gıdaları tüketmesi, spor ve egzersiz yapması kolajen aşısının daha uzun süre etkili olmasını sağlıyor.

Kolajen aşısı kaç seansta yapılır

Kolajen aşısının belirli periyotlarla uygulanması önerilmektedir. İlk seanstan sonra kişilerin cilt yapısına göre ve yaşına göre ikinci seans için randevu oluşturulabiliyor. Genellikle seanslar arasında 2 ile 4 hafta beklenmekte ve bu süre zarfında kolajen aşısının cilt altına yerleşmesi ve uygulama yapılan alanın iyileşmesi hedefleniyor. Kişiler, 4 seans sonrasında hayal ettiği görünüme ulaşabiliyor. 

Kolajen aşısı fiyatları

Her geçen gün kolajen aşısına olan rağbet artmaktadır. Kolajen aşısı tedavisinin fiyatlarını merak eden kişiler, internette araştırma yapmaya devam etmektedir. Kolajen aşısının fiyatlarını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Kolajen aşısı ile ilgili sorularınıza yanıt bulmak ve kolajen aşısı fiyatlarını öğrenmek için doktorunuz ile görüşebilir ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button