Kaş arası botoks nasıl yapılır, kaç günde etkisini gösterir, fiyatları

Aşırı mimik kullanımı ve kaş çatma gibi çeşitli sebeplerden dolayı kırışan bölgeyi düzeltmek için kaş arası botoks işlemi uygulanır. Botoks için üretilmiş olan özel toksin maddesi çizgileri oluşturan kas dokuya enjekte edilir ve kas hareketleri kontrol altına alınır, bu sayede estetik ve genç bir görünüm sağlanır.

Kaş arasında oluşan kırışıklıklar erken yaşlarda ortaya çıkabilir. Bunun sebebi bölgedeki kasların zayıflığı veya kaş hareketlerinin sık kullanılması olabilir. Bölgedeki kaslar sık kasılıp gevşedikçe, kas üzerindeki cilt dokusunda kırışıklıklar oluşmaya başlar. Kırışıklıkların zamanla artmasının nedeni; yaşla beraber cildin elastikiyetini de kaybetmesindendir.

Kaş arası botoks nasıl yapılır?

Tedavinin amacı aşırı kas hareketini azaltarak çizgileri ortadan kaldırmak veya azaltmaktır.

  • Uygulama yapılacak bölge analiz edilir. 
  • Botoksun ne kadar miktarda enjekte edileceğine karar verilir. 
  • İşlem yapılacak bölgeye uyuşturucu bir krem sürülür. 
  • Botoks için üretilmiş özel botulinum toksin ilacı iki kaş arasındaki çizgiyi oluşturan kasa enjekte edilir.
  • Kullanılan iğneler oldukça incedir.
  • Daha önce işlem yaptırmış kişiler uygulama sırasında sinek ısırığı gibi bir acı hissedildiğini söylemektedir. 

KAŞ ARASI BOTOKS NASIL YAPILIR, KAÇ GÜNDE ETKİSİNİ GÖSTERİR, FİYATLARI

Kaş arası botoksu faydaları nelerdir?

Tedavinin amacı kasları kontrol altına alarak kas kasılmasını azaltmaktır. Bu sebeple sabit durmaya başlayan kaslardaki kırışıklıkların oluşması engellenmiş olur. Zamanla kasılan ve yeterince gevşeyemez hale gelen kasların botoks işlemi ile gevşemesi sağlanır. Uygulamalar arasında en çok tercih edilen ve kolay uygulanan kaş arası botoksu, alın bölgesi ile birlikte yapılabilir.

Kaş arası botoksu kaç günde etkisini gösterir?

Kaş arası botoks işlemi yaptıran kişi en geç 2 hafta içinde etkisini görmeye başlar. 4 ay süre içinde işlemin etkisi devam eder. 4. aydan sonra etki yavaş yavaş azalır ve uygulamanın etkisi tamamen bitmiş olur. 

Kaş arası botoksu sonrası hastanın durumu

Kişinin kaş çatma botoksu işleminde göz önünde bulundurulan kırışıklık seviyesi, ne kadar çok kırışıklık varsa ona uygun doz enjekte edilerek işlem yapılabilir. Kaş arasında derin kırışıklıklar ve çukurluk varsa doktor tarafından dolguya da ihtiyaç duyulabilir. İşlem yapıldıktan sonra kişi günlük hayatına geri dönebilir. Sadece alın bölgesinde ufak bir kızarıklık olabilir. İşlemden sonra kişiye kısa süreli soğuk kompres önerilmektedir.

Kaş arası botoks fiyatları nedir?

Kaş arası botoks işlemi için araştırmalarını sürdüren kişilerin en çok merak ettiği konular arasında da kaş arası botoks fiyatları yer alıyor. Kaş arası botoks fiyatları, gerçekleştirilecek olan çalışmalara bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Siz de kaş arası botoks fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız 05537145221 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmede aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Siz de kaş arası botoks için hemen arayın.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Maçka Cd,
No: 1 Feza Apt
Kat 4, 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button