İpek kolajen nedir, nasıl uygulanır, fiyatları

Karisma Collagen, rekombinant insan (Rh) kolajeninden üretilen yenilikçi, biyostimülan etkili bir kollajen aşısıdır. İpek böcekleriyle gerçekleştirilen yenilikçi bir süreç aracılığıyla geliştirilen Karisma Collagen, insan kolajeni ile %100 uyumlu olup, hayvan kaynaklı ( sığır, at, domuz) kolajenlerin alerjik potansiyelini ortadan kaldırıyor. Karisma ipek kolajen tedavisi, cildin elastikiyetini ve kalitesini korumak için hayati önem taşıyan kolajen ve elastin liflerinin doğal olarak yeniden üretilmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Karisma İpek kolajenin ana bileşenleri nelerdir ?

  • Tip I Kolajenin α1 Zincirinin R Polipeptidleri: Cildin doğal kolajen üretimini teşvik eden öncüller olarak hareket eder, sıkılaştırıcı bir etki sağlar.
  • Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit: Hidrasyon sağlar ve fibroblast çoğalması ve metabolizması için uygun bir ortam yaratır.
  • Karboksimetilselüloz: Bu bileşen, kolajenin bozulmasını engeller ve endojen hyaluronik asidi koruyarak, hidrasyonu ve doku onarım aktivitelerini sürdürerek 
  • Yüz, boyun, eller gibi çeşitli alanlar için etkilidir ve ayrıca yaraları da ele alabilir.

İpek kolajen ne işe yarar

Klinik çalışmalar, Karisma İpek kolajenin cildi yenilemede, konturları iyileştirmede, kırışıklıkları azaltmada ve yoğunluğu ve kaliteyi sadece 1 ay arayla yapılan 2 tedavi ile artırdığını vurgulamaktadır. Etkileri 6-12 ay sürebilir ve takviye tedaviler bu faydaları uzatabilir. Yaşlanma belirtileri ile mücadele etmek isteyen herkes için uygun olan Karisma İpek kolajen cildi nemlendirir, sıkılaştırır.

Karisma İpek Kolajen nasıl uygulanır?

Enjeksiyon yoluyla cilde minik iğnelerle uygulanır. Uygulama göz çevresi hariç tüm yüze, boyun, dekolte ve el üzerine yapılabilir.

İpek kolajen uygulaması kaç seans yapılır

Önerilen protokol 1 ay ara ile 2 seans 6. ayda ek 1 seanstır. Bu şekilde genellikle etkilerin 6-12 ay sürdüğü gözlemlenir.

İpek kolajen nedir, nasıl uygulanır, fiyatları

Karisma İpek Kolajeni kimler yaptırabilir?

Cilt sıkılığını, yoğunluğunu artırmak ve kırışıklık, sarkma gibi yaşlanma belirtilerini azaltmak isteyen, 30-60 yaş arası kişiler için uygundur.

Yan etkileri var mı?

Kızarıklık ve şişlik gibi bazı hafif yan etkiler meydana gelebilir ancak genellikle hızlı bir şekilde geçer. Tedaviye başlamadan önce her zaman bir doktora danışın.

S: Karisma İpek Kolajenin etkileri ne kadar sürer?

C: Etkileri 6-12 ay sürebilir, daha uzun süreli etki için ek tedaviler önerilir.

İpek kolajen fiyatları

Cildindeki kolajen miktarını artırmak ve daha iyi bir cilt görüntüsüne kavuşmak isteyen kişiler, ipek kolajen tedavisinin fiyatlarını araştırmaya devam ediyor. İpek kolajen fiyatları, uygulama yapılacak bölgeye ve  yapılacak işin kapsamına göre değişkenlik gösteriyor. Sizler de en doğru fiyat bilgisine ulaşmak için doktorunuzu arayabilir, hem ipek kolajen tedavisi ile ilgili merak ettiklerinizi hem de en güncel ipek kolajen fiyat bilgisini doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button