Harmonyca dolgusu nedir ? Faydaları, yan etkileri, kalıcılığı ne kadar?

Her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen Harmonyca, cilt kalitesini artıran ve lifting etkisi sağlayan hyaluronik asit ile kalsiyum hidroksiapatit birleşimi özel bir üründür. Harmonyca ile iki farklı etki gözlenir. İlk etkisi içeriğindeki hyaluronik asit molekülleri sayesinde hızlı lifting etkisidir. İkinci etkisi ise içerdiği CaHa ( kalsiyum hidroksiapatit) küreciklerinin fibroblastları uyarıp kollajen ve elastin sentezini arttırmasıdır. Böylece daha uzun süreli lifting ve cilt kalitesinde belirgin artış sağlar.

Harmonyca ile hyaluronik asit dolgu arasındaki fark nedir?

Hyaluronik asit dolgular lifting ve volüm verici özellikleri ile öne çıkar. Harmonyca ise lifting sağlar ve cilt kalitesini arttırır. Bu yönüyle Harmonyca, hyaluronik asitten ayrılmaktadır.

Harmonyca nasıl çalışır ?

Uygulamadan 1 hafta sonra biyokimyasal olarak cildin yapısal onarımı başlar. Yüzün yan bölgesine enjekte edilen harmonyca, hyaluronik asit ile hızlı lifting sağlarken kalsiyum kürecikleri ile de fibroblastları uyararak kollajen sentezini tetikler.

Harmonyca uygulamasının faydaları nelerdir?

Harmonyca hyaluronik asit (HA) ve Kalsiyum Hidroksiapatit (CaHA) içeren hibrit bir üründür. İçerisindeki HA moleküllerine bağlı lifting etkisi ortalama 1 yıl devam ederken CaHa kürecikleri sayesinde ise cilt kalitesinde artış ve lifting etkisi 3 yıla kadar uzar.

Harmonyca kimler için uygundur?

  • Harmonyca, yüzünde sarkma belirtileri başlayanlar için uygundur.
  • Cildini sarkmaya karşı korumak isteyenler, Harmonyca’yı tercih edebilir.
  • Cildinde kırışıklık sorunu olanlar ve cilt elastikiyeti azalan kişiler, Harmonyca’dan yararlanabilir.
  • Gülme çizgileri olan kişiler de Harmonyca’dan faydalabilmektedir.
  • Harmonyca, el üstü derisini gençleştirmek isteyenler tarafından da talep edilmektedir.
  • Harmonyca, diz çevresi ve dirsek çevresini gençleştirmek isteyen kişiler için de uygundur.

Harmonyca nasıl uygulanır?

İşlem öncesi bu tedavinin size uygun olup olmadığı doktorumuz tarafından değerlendirilir. Harmonyca içerisinde lokal anestezik lidokain bulunduğundan acısız bir tedavidir. Harmonyca tedavisi kanül dediğimiz ucu keskin olmayan iğnelerle cildin derin tabakasına enjekte edilir. İşlem süresi ortalama 20 dakikadır. İşlem sonrası hafif kızarıklık ve ödem görülebilir. Tedavi sonrası dikkat edilmesi gerekenlere uyduğunuz sürece çalışmanıza veya sosyal yaşantınıza engel değildir.

Harmonyca uygulamasından sonra dikkat edilmesi gerekenler

Harmonyca uygulaması sonrasında kişilerin dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Kişilerin işlem bölgesine dokunmaması, sauna ve sıcak duş gibi aşırı sıcak ve aşırı soğuk ortamlardan korunması, bununla birlikte işlem sonrası 24 saat boyunca alkol almaması önem taşımaktadır.

Harmonyca uygulamasının yan etkileri var mıdır?

Tedavi cilde uygulandığından ciddi bir yan etki beklenmez ( kemik üzeri uygulanmadığından ) Tüm tedavilerdeki gibi kızarıklık, hafif ödem ve hassasiyet görülebilir ve geçicidir. Ürün içerisinde bulunan hyaluronik asit, kalsiyum hidroksiapatit veya lidokaine karşı alerjiniz varsa uygulama önerilmez.

Harmonyca uygulamasının kalıcılığı nedir ?

Harmonyca etki süresi 18-36 ay devam etmektedir. Bu sürede cildin yaşlanma derecesi, kişinin yaşam tarzı ve metabolik dengesi belirleyicidir. İşlem cildin ihtiyacına göre 6 ay sonra tekrar uygulanabilir. Tedavinin biyostimülasyon etkisi sayesinde düzenli uygulamalar ile ciltteki anti aging etki devam etmiş olur.

Sonuç olarak

Harmonyca, yüz ve vücudun belirgin yaşlanma belirtilerini gidermek isteyen kişiler için etkili ve güvenli bir tedavi yöntemidir. İçeriğindeki hyaluronik asit ve kalsiyum hidroksiapatit molekülleri cildin kalitesini arttırırken, lifting etkisi de sağlar. Uygulaması kolay ve acısızdır ve sonrasında günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Harmonyca uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunsa da, ciddi bir yan etki beklenmez. Harmonyca 18 aydan 3 yıla kadar kalıcı bir etki sağlar ve cildin ihtiyacına göre tekrar uygulanabilir. Cildinizi gençleştirmek ve yaşlanma belirtilerinden kurtulmak istiyorsanız, Harmonyca uygulamasını düşünebilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button