Diş sıkma botoksu nedir, nasıl yapılır, faydaları, fiyatları

Diş sıkma sorununa bruksizm adı verilmektedir. Bruksizmi olan kişiler genellikle gece uykularında farkında olmadan dişlerini aşırı derecede sıkarlar ve sabahları uyandıklarında kulak ve çenede ağrı hissederler. Kişi farkında olmadan günlük hayatında da diş sıkmaya başlar ve masseter kası güçlenir.

Diş sıkma botoksu nasıl uygulanır?

 • Diş sıkma botoksu özel ince uçlu botoks enjeksiyonu iğnesiyle yapılmaktadır.
 • Uygulanacak bölge lokal anestezik krem ile uyuşturulur. 
 • Masseter (çiğneme kası) kasına uygulanan botoks ile kas fonksiyonları rahatlatılır ve kas gevşer.
 • Kasın sıkma gücü 2. hafta sonunda en aza indirilmiş olur.
 • Kas yapısında incelme sağlanır. 
 • Uygulama toplam 10 dakika sürer. 

Diş sıkma botoksu (Çene botoksu) kalıcılığı ne kadar sürer?

Diş sıkma botoksunun etkisi yaklaşık 4 ay kadardır. İşlemin etkisi geçtiğinde işlemin tekrar edilmesi gerekir. Diş sıkma botoksunun etkisi 2. haftada başlar ve gerektiğinde kontrolde de enjeksiyon uygulanır. Aşırı diş sıkmaya bağlı çene kasında yanlara doğru oluşan şişkinlik, estetik olmayan bir görüntüye neden olur. Diş sıkma botoksu tedavisi ile yanlara doğru şişkinlik oluşturan masseter kası,işlem sonrasında  gevşeyerek incelir. Böylece çene hattı daha estetik bir yüz ifadesine kavuşur.

Diş sıkma botoksu yan etkisi var mı?

İşlem sonrası nadiren morluk oluşabilir. Başka herhangi ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Diş sıkma botoksunu kimler yaptırabilir?

Aşırı diş sıkmaya bağlı çene bölgesinde yanlara doğru genişleme yaşayan kişiler, diş sıkmaya bağlı ağrı çeken ve dişlerde hasar oluşumu başlayan kişiler yaptırabilir.

Botoks ile diş sıkma tedavisi ne gibi olumlu etkiler ortaya çıkar?

Botoksun etki süresi 3-4 gün içerisinde ortaya çıkmaktadır. Optimum etki 2. hafta sonunda oluşur. Dişleri sıkarken ve çeneyi kuvvetlice kapatırken çene kaslarının, eskisi gibi sert olmadığı görülmeye başlar. Çene ekleminin, baskısının azalması ile eklem ağrılarında azalma başlayacaktır. 

DİŞ SIKMA BOTOKSU NEDİR, NASIL YAPILIR, FAYDALARI, FİYATLARI

Diş sıkma botoksu kimler için uygun değildir?

Diş sıkma botoksu yaptırmayı düşünen kişiler de bu tedaviye uygun olup olmadığını merak ediyor. Diş sıkma botoksu, bazı rahatsızlıklara sahip olan kişilerde ve emziren ya da hamile olan kadınlarda uygulanamıyor. Kanser hastalarına, cilt enfeksiyonu bulunan kişilere, kanama bozukluğu olanlara ve kan sulandırıcı kullanan hastalara diş sıkma botoksu uygulanmıyor.

Diş sıkmanın ne gibi zararları vardır?

 • Aşırı diş sıkma sonucu diş minesi zarar görmeye başlar. 
 • Çenede ağrı, kulak çınlaması ve baş ağrısına neden olur.
 • Boyun kasları ilerleyen zamanlarda sertleşir ve kaslarda tutulmalar oluşur.
 • Masseter kas yapısı güçlenerek yüzdeki simetrik denge bozulmaya başlar.
 • Diş sıkma ile birlikte masseter kasının büyümesi, yüzün yanlara doğru genişlemesine neden olur. Kadınlarda masseter kasının büyümesi ile erkeksi bir yüz ifadesi ortaya çıkar. Bu görüntüden masseter botoksu ile kurtulmak mümkündür.

Diş sıkma botoksu tedavi fiyatları

Diş sıkma botoksu hizmeti almayı düşünen kişilerin en çok araştırdığı konular arasında diş sıkma botoksu tedavisi fiyatları da yer alıyor. Diş sıkma botoksu fiyatları, gerçekleştirilecek çalışmalara bağlı olarak değişiyor. Siz de diş sıkma botoksu işlemi için fiyatları öğrenmek istiyorsanız 05537145221 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmede aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Maçka Cd,
No: 1 Feza Apt
Kat 4, 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button