Dermapen (mikro iğneleme) nedir, ne işe yarar, fiyatları

Dermapen uygulaması, cilde küçük iğnelerle mikro delikler açılması ve bu yöntemle cildin kan dolaşımının arttırılması, kolajen üretiminin desteklenmesidir. Dermapen uygulaması ile cilt kendini yenilemeye ve elastisitesini yeniden kazanmaya çalışır. 

Çevresel koşullar, tüketilen besinler, sigara kullanımı ve stres, cilt yapısını etkileyen faktörlerden bazılarıdır. Bu olumsuz faktörlerin etkilerini ciltten uzaklaştırmak, temiz ve dinç bir cilt görüntüsü elde etmek için dermapen uygulaması kullanılabilmektedir. Cildin daha elastik bir yapıya sahip olması ve ciltteki kolajen üretiminin tetiklenmesi dermapen (mikro iğneleme) uygulaması ile mümkün olmaktadır. 

Dermapen ne işe yarar

Kolajen, cilt yapısını düzenleyen, cilt üzerindeki pürüzleri ortadan kaldıran bir protein türüdür. Vücudumuz her ne kadar kolajeni üretse de 25 yaşından sonra kolajen üretiminde azalma görülmektedir. Dermapen uygulaması ile kolajen üretimi desteklenir ve cildin tekrar hızlı bir şekilde kolajen üretmesi sağlanır. Dermapen uygulaması sayesinde cilt üzerinde yaşlılık belirtilerinden olan ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümü azaltılır, cilde nem kazandırılır, hızlı kilo alma ve verme aşamalarında meydana gelen çatlak görünüm ortadan kaldırılır, göz çevresinde oluşan morluk ve kızarıklıklar tedavi edilir, cilt üzerindeki gözenekler küçültülebilir ve cilt bariyeri güçlendirilebilir, akne izlerinin görünümü azaltılır. 

Dermapen nasıl uygulanır

Kişilerin cilt yapısı, dermapen uygulamasını etkileyen en önemli faktördür. Dermapen uygulaması yapılmadan önce, kişilerin cilt tipi incelenmeli, cilt tipine uygun bir tedavi yöntemi belirlenmelidir. Doktorlar, uygulama öncesinde ve sonrasında tedaviyi destekleyici krem önerisinde bulunabilmektedir. Dermapen uygulamasının krem ve çeşitli solüsyonlarla desteklenmesi tedavi sürecini olumlu yönde etkilemektedir. 

Dermapen uygulaması yapılmadan önce cilt temizlenmektedir. Dermapen iğnesinin cilt üzerinde daha rahat hareket edebilmesi için cilt genellikle nemli halde bırakılır. Cilt yapısına göre uzunluğu belirlenebilen dermapen iğnesi, temiz ve nemli cilt üzerinde dolaştırılır ve cilt yapısında küçük delikler oluşturur. Bu işlem sırasında cilt içerisine prp veya cilt vitaminleri de uygulanır. Bu tedaviyle mevcut deliklerin kapatılması için vücudun normalde ürettiğinden daha fazla kolajen üretimi yapması sağlanır. 

Dermapen (mikro iğneleme) nedir, ne işe yarar, fiyatları

Dermapen faydaları

  • Dermapen işlemi oldukça kısa sürer ve etkili sonuç verir. Küçük delikler açılarak ve çeşitli vitaminlerle tedavi desteklenerek kişilerin vücudundaki kolajen üretimine hız kazandırılabilir.
  • Düzenli aralıklarla dermapen uygulaması yaptıran kişiler, zaman içerisinde pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olurlar.
  • Cilt üzerinde bulunan kırışıklıklar, ince çizgiler ve çatlaklar dermapen uygulaması ile ortadan kaldırılabilmektedir.
  • Dermapen işlemi, cildin üst tabakasına uygulanmaktadır. Cildin en üst tabakası hedef alındığı için uygulama sonrası cilt üzerinde herhangi bir olumsuzluk görülmez.
  • Dermapen işlemi aşırı hassas ve akneli olmayan her cilt tipine uygulanabilmektedir. Kişiler, talepleri doğrultusunda dermapen işlemi yaptırabilmektedir. 

Dermapen uygulaması kaç seansta tamamlanır

Dermapen uygulamasının seans sayısı belirlenirken kişilerin sahip olduğu cilt yapısı göz önünde bulundurulur. Tedaviye başladıktan 3 hafta sonra gözle görülür sonuçlar elde eden kişiler, genellikle 2 ile 4 seans arasında tedavilerini tamamlamaktadır. Kişilerin cilt yapısının problemli olması ve cildinde derin yara izlerinin bulunması seans sayısında artışa neden olabilmektedir. 

Dermapen (mikro iğneleme) nedir, ne işe yarar, fiyatları

Dermapen uygulaması sonrası yüz kaç günde iyileşir

Dermapen, mikro iğneler kullanılarak yapılan bir uygulamadır. İşlem yapıldıktan sonra hafif bir kızarıklık olur ve 2 – 3 gün içerisinde cilt tamamen iyileşir. Dermapen uygulaması yapıldıktan sonra kişilerin güneş ışığına direkt olarak maruz kalmaması önerilir.

Dermapen uygulaması sonrası ciltte leke oluşur mu

Tedavi sonrasında ciltte leke oluşmaz hatta lekelerin azalması beklenir. İğneli işlemler sadece doktorlar tarafından uygulanabilir. Salonlarda ve doktor olmayan kişiler tarafından yapılan hatalı işlemler, çok derine uygulama yapılması, dermapen işleminin çok sık aralıklarla yapılması gibi durumlarda ciltte olumsuz etkiler ve lekeler görülebilmektedir.

Dermapen uygulaması ilk seansta etki eder mi ?

Dermapen, kısa sürede kalıcı sonuçlar veren bir uygulamadır. Dermapenin ilk seansta etki göstermesi, uygulama yapılacak bölgenin yapısına göre değişmektedir. Genellikle 2 ile 4 seans arasında gözle görülür sonuçlar elde edilmektedir. 

Dermapen (mikro iğneleme) nedir, ne işe yarar, fiyatları

Dermapen uygulaması fiyatları

Dermapen uygulaması günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Dermapen uygulamasından memnun kalan kişiler, daha önce bu tedaviyi yaptırmamış kişilere önerilerde bulunabilmektedir. Dermapen uygulaması fiyatları, kişilerin cilt yapısına ve bu tedaviyi uygulayacak doktora göre değişiklik göstermektedir. Dermapen uygulaması yaptırmak ve dermapen uygulaması fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız doktorunuzla görüşebilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button