Ameliyatsız burun ucu kaldırma nedir, kimlere uygulanır, fiyatları

Düşük bir burun yapısına sahip olan kişiler, ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi ile burnunu şekillendirebilmekte ve estetik bir görünüm elde edebilmektedir. 

Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi, burundaki şekil bozukluğunu ortadan kaldıran ve cerrahi bir işlem uygulanmadığı için pek çok kişi tarafından tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Burun ucuna yapılan ip askı veya dolgu ile kişiler hayal ettiği görüntüye kısa sürede ulaşabilmektedir. İnce uçlu bir iğneyle uygulandığı, konforlu ve acısız bir işlem olduğu için pek çok kişi tarafından talep görmektedir.

Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi kimlere uygulanır

Burun yapısından memnun olmayan kişiler uzman bir doktorla görüşerek ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi ile ilgili bilgi alabilirler. Doktorunuz burun yapınızı inceleyerek ve beklentilerinizi dinleyerek ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi için uygunluğunuzu tespit edebilirler. Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi, burun ucu düşük olanlar, burun ucunda asimetrik bir görünüm olan ve burun kanatlarında çökme olanlara uygulanabilmektedir. 

Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi ne kadar sürer

Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi acısız ve hemen sonuç veren bir yöntemdir. İşleme başlanmadan önce burun ucuna lokal anestezi yapılır ve bu sayede işlemden kaynaklı ağrı yaşanması önlenir. İşlem burun ucunu kaldırmaya yarayan özel iplerle ve / veya dolgu ile yapılır. Lokal anestezi ile yapılan bu işlem, yaklaşık 15 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. 

Ameliyatsız burun ucu kaldırma işleminin avantajları

  • Herhangi bir cerrahi işlem uygulanmadığı için ameliyatsız burun ucu kaldırma işleminden sonra iyileşme süreci oldukça hızlıdır. 
  • Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi lokal anestezi ile yapıldığı için konforludur.
  • Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi, kısa süreli bir işlem olduğu ve enjeksiyon yöntemiyle yapıldığı için cerrahiye göre daha pratik ve ekonomiktir. 
  • Burun üzerindeki simetri bozuklukları ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi ile düzeltilebilmektedir. 

Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi kalıcı mıdır

Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi cerrahi bir müdahale değildir. Burun ucuna yerleştirilen ip materyali veya enjekte edilen dolgu malzemesi, zaman içerisinde vücutta erimekte ve burun bir süre sonra eski formuna dönmektedir. Yaklaşık 9 – 12 ay kalıcılığı bulunan bu işlem, belirli periyotlarla tekrarlanmalıdır. Tedavinin tekrar edilmesi durumunda bir sonraki işlemlerin etki süresi daha uzun olmaktadır. Ameliyatsız burun ucu kaldırma işleminin kalıcılığı, kişinin cilt yapısına ve kişilerin yaşam tarzına göre değişiklik göstermektedir.

Ameliyatsız burun ucu kaldırma nedir, kimlere uygulanır, fiyatları

Ameliyatsız burun ucu kaldırma işleminde yaş sınırı nedir

Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi yaptırmak isteyen kişiler bu işlem için yaş sınırı olup olmadığını araştırıyor. Herhangi bir yaş sınırı bulunmasa da ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi için kişilerin fiziksel gelişimlerini tamamlaması gerekiyor. Doktorlar, ameliyatsız burun ucu kaldırma işleminin 18 yaşından sonra yapılmasını öneriyor.

Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi ağrılı mıdır

Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi yaptırmak isteyenler bu işlemin acılı ve ağrılı olup olmadığını merak ediyor. Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi, enjeksiyon yöntemiyle yapıldığı için işlem sırasında küçük çaplı ağrı hissedebiliyor. Uygulamadan önce tedavi yapılacak bölgeye anestezik özellik gösteren krem veya lokal anestezi uygulandığında kişilerin hissedeceği acı ve ağrı minimuma indirilir. 

Ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi fiyatları

Günümüzde pek çok kişi ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi yaptırmak istemektedir. Bu kişiler internette ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi fiyatlarını araştırmaktadır. En güncel ve en doğru fiyat bilgisi için kişilerin doktoruyla iletişime geçmesi önerilmektedir. Doktorunuz, burun yapınızı, taleplerinizi ve beklentilerinizi göz önünde bulundurduktan sonra fiyatlandırma yapılmaktadır.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button