Alloblast işlemi nedir? Faydaları, hangi hastalıklarda kullanılır, ücreti

Sünnet derisinin uygun cerrahi müdahaleler gerçekleştirilerek alınması çalışmalarına sünnet operasyonu ismi verilmektedir. Bu operasyon sonrası sünnet derisi tıbbi atık olarak imha edilmektedir. Yeni doğan sünnet derisinden GMP onaylı sıfır partikül laboratuvarda saflaştırılıp çoğaltılarak genç fibroblastlar elde edilir. Alloblast işlemi elde edilen genç fibroblast hücrelerinin kişinin ihtiyaç duyduğu bölgesine enjekte edilmesine dayanan allojenik bir tedavi yöntemidir. Alloblast işlemi için milyonlarca yeni fibroblast hücresinin çoğalması sağlanır. Üretilen fibroblast hücreleri Sağlık Bakanlığı’nın ve Avrupa Standartlarının belirlemiş olduğu kalite kontrol süreçlerinden geçerek uygulamaya hazır hale gelir.

Sünnet operasyonu sonrası alınan deri özel solüsyon içerisine alınır ve steril bir ortamda GMP onaylı özel laboratuvara ulaştırılarak kültür işlemine alınır. 2 aylık sürecin sonunda hücreler uzun süreli saklanmaya hazır hale gelir. Sünnet derisinin çok sayıda hücre içermesi, çoğaltılmalarının kolay olması, genç yaşta elde edildiği için çevresel faktörlerden ve zararlı maddelerden en az şekilde etkilenmesi sünnet derisinden elde edilen hücre çalışmalarının önemini artırmaktadır.

Alloblast hangi hastalıklarda kullanılır, faydaları nelerdir?

Alloblast kullanım alanlarının genişletilmesi amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar her geçen gün artmaktadır. Bununla birlikte kişinin cildindeki yaşlanma belirtilerinin azaltılmasında, sivilce izleri ve yara ve ameliyat izlerinin azaltılmasında bu uygulamadan yararlanılmaktadır.

Alloblast çalışmalarından yaşlılık etkilerinin azalmasında da faydalanılır. Yaşlanma sebebiyle deride meydana gelen sarkmalar, hücrelerden elde edilen fibroblastlar ile minimuma indirilir. Fibroblastlar ciltte kolajen ve elastin üretimini arttırırlar. Bu sayede kişinin daha iyi bir görünüme sahip olmasına yardımcı olunur. Alloblast çalışmaları kapsamında cildin sıkılaştırılması, ince kırışıklıkların giderilmesi, cildin daha parlak görünmesi sağlanmaktadır.

Alloblast işlemi nedir? Faydaları, hangi hastalıklarda kullanılır, ücreti
Woman with surgery scar at her neck.

Alloblast operasyonu nasıl gerçekleştirilir?

Alloblast uygulaması öncesi hastanın cildi izotonik serum ile temizlenir. Cildin topikal anestezi kremi sürülerek uyuşturulması sayesinde hastanın işlem sırasında ağrı hissetmesi en aza indirilmiş olur. İşlem sırasında ince uçlu iğneler kullanılarak alloblast hücre süspansiyonu cilt içerisine enjekte edilir. İşlem sonrası 24 saat süresince cilt yıkanmamalıdır. 72 saat boyunca kozmetik ürün uygulanmamalıdır. İşlem sonrasında geçici olarak hafif kızarıklıklar meydana gelebilir. 

Alloblast, kişinin cilt durumuna bağlı olmak üzere yaklaşık olarak 30 dakika içinde tamamlanmaktadır. Alloblast çalışmaları, 18 yaşını geçen herkese güvenli şekilde uygulanabilmektedir. İşlemin etkileri 4-6 içinde görünür hale gelir. 

Alloblast işlemi fiyatları – ücretleri

Alloblast operasyonu çalışmalarından yararlanmayı düşünen kişilerin de en çok merak ettiği konulardan biri Alloblast operasyonu fiyatları ve fibroblast  operasyonu ücretleri oluyor. Alloblast operasyonu fiyatları ve fibroblast operasyonu ücretleri, hastanın cilt durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle bu çalışmalarla ilgili net fiyat, ancak muayene sonrasında verilebiliyor. Siz de Alloblast operasyonu fiyatları ve operasyonu ücretleri hakkında bilgi almak için doktorunuzla iletişime geçebilir, ilk muayene sonrası Alloblast operasyonu fiyatları ve operasyonu ücretlerini öğrenebilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button