Alın çizgileri kırışıklığı nedir, fiyatları nelerdir, zararları var mı

Alın botoksu alın bölgesinde oluşan çizgilere, kırışıklıklara uygulanmaktadır. Alın bölgesi mimikler ve kırışıklıkların en fazla görüldüğü alanlardan biridir ve alında oluşan çizgiler alın botoksu uygulaması ile düzeltilebilir. Genç yaşlarda alın bölgesinde kırışıklık ve çizgilenme bulunmazken yaşın ilerlemesi ile bu bölgede çizgiler oluşmaya başlar. Bu çizgilere müdahale edilmezse giderek derinleşir. Alın bölgesinde oluşan çizgiler yataydır. İki kaş arasında oluşan çizgiler ise dikeydir. Bu kasların mimikler nedeniyle fazla kullanılması kırışıklıkların erken yaşlarda da belirginleşmesine neden olur. Alın botoksundan önce uzman doktor tarafından iyi bir gözlem yapılmalıdır. Kırışıklığın yoğunluğuna göre doğru metod belirlenmelidir. 

Alın çizgileri – kırışıklıkları botoksu öncesi yapılanlar

  • Hastanın alın mimikleri ile kırışıklıklarının durumuna bakılır.
  • Hastanın mimik yapmadan doğal hali de incelenir. İkisi arasında oluşan fark az ise sorun daha kolay çözülecektir.
  • Alında çok derin kırışıklıklar var ise, başka yöntemler de uygulanabilir.

Kırışıklıkları yok etmek için uygun bir yöntem olan botoks uygulaması en etkili yöntemlerden biridir. Ancak kırışıklıklar derin ve büyükse dolgu uygulaması da yapılabilir. Bu yöntem ile daha etkili sonuca ulaşılabilir.

Alın botoksu işleminin kalıcılık süresi nedir? Etkisini ne zaman gösterir?

Botoks işleminin kalıcılık süresi ilk üç ay %60 oranındadır. Sonraki ay ise %40 kalıcılık göstermektedir. Alın çizgilerine yapılan botoks işlemi ağrısız ve acısız ve son derece kolay bir işlemdir. Botoks işlemi 10-15 dakika içinde gerçekleştirilir. Etkisi ise 3-4. günlerde başlar ve 10. günde son şeklini alır. işlemden sonraki 10-21 gün aralığında kontrol yapılması önerilir. 

ALIN ÇİZGİLERİ KIRIŞIKLIĞI NEDİR, FİYATLARI NELERDİR, ZARARLARI VAR MI

Alın botoksu zararlı mı? Yan etkileri var mı?

Klinik ortamında uzman doktor tarafından alın botoksu işleminin yapılması halinde önemli bir yan etki beklenmez. Sadece enjeksiyon yapılan bölgede kızarıklık ve bazı bölgelerde morarma oluşabilir ve geçicidir. Kalıcı bir uygulama olmadığı için ve uygun dozda kullanıldığı takdirde herhangi bir komplikasyon görülmez.

Alın bölgesine uygulanan botoks çeşitleri

Türkiyede ruhsatlı botulinum toksin preparatları 2 tanedir:

  1. Botox ® OnabotulinumtoxinA (Allergan)
  2. Dysport ® AbobotulinumtoxinA (Ipsen, Speywood)

Bu iki botoks çeşidi dışındaki ticari ürünlerin ülkemizde ruhsatlı satışı yoktur. Botulinum toksini soğuk zincirde taşınmaktadır, her iki botoksun dozu da farklıdır. Hangi ürünün tercih edileceği, sonucu ve memnuniyeti kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Yani kimisi A markasını kimisi B markasını tercih edebilir.

Alın bölgesi botoksu fiyatları

Alın bölgesine botoks yaptırmayı düşünen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında da alın bölgesi botoks fiyatları ve alın kırışıklığı için botoks fiyatları yer alıyor. Alın bölgesi botoks fiyatları ve alın kırışıklığı için botoks fiyatları, müşterilerin taleplerine bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.

Siz de alın bölgesi botoks fiyatları ve alın kırışıklığı için botoks fiyatları için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz. Bizlere 05537145221 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Maçka Cd,
No: 1 Feza Apt
Kat 4, 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button