Alfa Lipoik Asit serumu nedir, hangi besinlerde bulunur, faydaları, fiyatları

Alfa Lipoik Asit, insan hücrelerinde yer alan ve enerji metabolizmasında önemli bir rol oynayan organik bir bileşiktir. Yaşlılık karşıtı etkisiyle öne çıkan, bununla birlikte birçok hastalığın tedavisinde de destekleyici takviye olarak kullanılan alfa lipoik asit, her geçen gün daha fazla kişi tarafından araştırılıyor. Alfa lipoik asitin ne olduğunu, faydalarını, hangi besinlerde bulunduğunu ve fiyatları hakkındaki bilgileri, hazırlamış olduğumuz makalede bulabilirsiniz.

Alfa lipoik asit nedir?

Zaman geçtikçe dokularda ortaya çıkan yaşlandırıcı oksidatif süreçlerin kontrol altına alınmasında öne çıkan, cilt yaşlanmasını geciktiren alfa lipoik asit, günümüzde birçok cilt ürününün içinde yer alıyor. Mitokondrinin içinde üretilen alfa lipoik asit, enzimlerin besinleri enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur. Birçok besinde yer alan ve bu besinlerin tüketilerek artırılabileceği alfa lipoik asit seviyesi, ihtiyaç halinde ilaç ve serum yardımıyla da yükseltilebilmektedir. Alfa lipoik asit ihtiyacı, kişinin yaşına ve kilosuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bugüne dek birçok bilimsel çalışmaya ve araştırmaya konu olan alfa lipoik asidin herhangi bir yan etkisinin olmadığı kanıtlanmıştır.

Alfa lipoik asit hangi besinlerde bulunur?

Alfa lipoik asit seviyesini yükseltmek isteyen kişilerin de en çok araştırdığı konular arasında alfa lipoik asidin hangi besinlerde bulunduğu yer alıyor. Özellikle kırmızı et ve sakatatlarda yüksek seviyede bulunan alfa lipoik asit; ıspanak, domates, bezelye, lahana, brokoli ve pazı gibi sebzelerde yer alıyor. Bu ürünleri sık sık tüketen kişiler, alfa lipoik asit seviyesini yükseltebilir. Alfa lipoik asit takviyeleri ise besinlerden çok daha fazla alfa lipoik asit içeriyor. Bu nedenle alfa lipoik asitin antioksidan ve yaşlanma karşıtı etkilerinden faydalanmak isteyenler alfa lipoik asit takviyelerine yönlendiriliyor.

Alfa lipoik asit faydaları

Güçlü bir antioksidan ve antienflamatuar özelliği olması ile bir çok kronik hastalıkta kullanılabiliyor. Cilt kalitesini arttırmasının yanı sıra diyabetik hastalar, hafıza fonksiyonlarının artırılmasının hedeflendiği durumlar, alzheimer gibi merkezi sinir sistemiyle ilgili hastalıkların önlenmesinde, şeker hastalığının olumsuz etkilerinin azaltılmasında tercih edilen alfa lipoik asit, kilo problemi yaşayan kişilerde, insülin direncinin azaltılmasında, kan basıncının ve kolesterolün dengelenmesinde kullanılıyor. Alfa lipoik asitin diyabetle mücadelede öne çıkması, kalp hastalığı ve kanser gibi hastalıkların da bununla bağlantılı olarak gerilemesinde rol oynayabiliyor. Alfa lipoik asit cildin iç katmanlarında yer alarak güneşin zararlı UV dalgalarına bağlı yaşlanmasını önlüyor. Alfa lipoik asidin faydaları konusunda bilinirliğinin artması ile her geçen gün daha fazla kişi alfa lipoik asitten yararlanıyor. 

Damardan Alfa lipoik asit tedavisi – serum fiyatları

Damardan Alfa lipoik asit tedavisi ve alfa lipoik asit serumları hakkında araştırma yapan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de damardan alfa lipoik asit tedavisi fiyatları ve alfa lipoik asit serum fiyatları oluyor. Damardan alfa lipoik asit tedavisi fiyatları ve alfa lipoik asit serum fiyatlarını değiştiren unsurlar arasında hastanın alfa lipoik asit seviyesi, ihtiyaç duyulan tedavi süresi ve buna benzer detaylar bulunuyor. Kişinin lipoik asit seviyesi ve tedavi süreci, yapılacak muayene sonrası kesinlik kazanıyor. Siz de damardan alfa lipoik asit tedavisi fiyatları ve alfa lipoik asit serum fiyatları hakkında bilgi almak için doktorunuzla iletişime geçebilir, muayeneniz sonrası bilgi alabilirsiniz.

Alfa lipoik asit serumu – damardan tedavisi

İletişim
Telefon0553 714 52 21
AdresHarbiye Mah,
Abdi İpekçi Cd,
No: 39 Hayal Apt
Kat 4 – Daire 5 34367
Nişantaşı, Şişli, İstanbul
İnstagramdromerfatih

Klinik Resimleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap, Soru Sor

Call Now Button